wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
wrzesień 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Eksperymentalny projekt Kana Katsury i orkiestry Chorea

[06.09.2006] W ramach Festiwalu Skrzyżowanie Kultur w dniach 12 i 13 września zobaczymy projekt butoh "Dance of the forest". Wykonanie: Kan Katsura (Japonia), Orkiestra Antyczna Chorea i Teatr Limen, łącznie spektakl wykona 12 tancerzy. "Dance of the forest" zostanie pokazany w namiocie cyrkowym od ul. Świętokrzyskiej w Warszawie (godz. 18.00).

"Dance of the forest" to projekt łączący twórcze poszukiwania zespołu orkiestry antycznej prowadzonej przez Tomasza Ropowicza i doświadczenia Kana Katsury - japońskiego artysty i teoretyka tańca butoh. W spektaklu występują: Kan Katsura, Tomasz Rodowicz, Orkiestra antyczna Chorea oraz Teatr Limen z Warszawy w rozszerzonym, międzynarodowym składzie.

Celem projektu jest realizacja nowatorskiego spektaklu, łączącego metody prac i poszukiwań twórczych. Zarówno Tomasz Rodowicz, jak i Kan Katsura mają wyjątkowe osiągnięcia artystyczne, sceniczne i badawcze. Realizują spektakularne projekty, prowadzą studia i badania, są nagradzani i wyróżniani stypendiami i grantami. Ich projekt będzie próbą połączenia niezwykłych doświadczeń scenicznych w jeden, precyzyjnie dopasowany dla potrzeb publiczności, fragment. Podstawą projektu jest choreografia "Courieous Fish" Kana Katsury, precyzyjna, humorystyczna kompozycja ciał w konwencji tańca butoh oraz utworów wokalnych w wykonaniu Chorei, pochodzących z ich badań w Grecji antycznej i okolicach.

Kan Katsura realizuje ideę globalnego butoh ale zawsze zwraca uwagę elementy klasyczne tego tańca. Jego działalność rozszerza się także na tworzenie spektakli butoh, które są częścią pewnej całości, którą nazywa on "Post-Zen Outlet". W najbliższych latach będzie prowadził warsztaty pod tytułem "Metoda Butoh według Kana Katsury", przewidziane dla odbiorców zawodowych, twórców i tancerzy w różnych krajach. Warsztat jest poświęcony tworzeniu spektaklu teatru fizycznego w oparciu "Burzę" Szekspira.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone