wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
wrzesień 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Nabór do Studia Teatru Fizycznego

[06.09.2006] Studio Teatru Fizycznego przy Śląskim Teatrze Tańca ogłasza nabór na sezon artystyczny 2006/2007. W programie edukacyjnym zawarte są zajęcia z takich technik jak: taniec współczesny (technika polska z podstawami klasyki i z elementami improwizacji), improwizacja przez ruch (improwizacja z elementami dramy i kompozycji tańca) body conditioning (stretching, phisical), warsztaty wyzwalające z dramy, biomechanika, zajęcia teoretyczne z zakresu historii teatru dotyczące zagadnień związanych z teatrem tańca, teatrem fizycznym, zajęcia z techniki automasażu i technik relaksacyjnych.

Studio Teatru Fizycznego zostało założone w 2006 roku przez tancerza ŚTT Leszka Stanka. Celem działalności studia jest rozwijanie szeroko pojętej estetyki teatru fizycznego, która wyłania się z postawy myślowej twórców teatralnych, wyznających wiarę w organiczną jedność psycho-cielesnej struktury człowieka. Oddziaływanie życia psychicznego na fizyczność i adekwatnie, ciała na umysł. Tancerz jako aktor wyraża językiem ciała i gestów świat swych doznań, myśli i pragnień używając jako atrybutów estetyki ciała, ruchu, głosu i doznań psychicznych.

Oferta studia kierowana jest do młodzieży powyżej 16-tego roku życia, pragnącej doskonalić swoje umiejętności artystyczne. Zajęcia odbywają się w systemie weekendowym, trzy sesje w miesiącu po 13 godzin lekcyjnych każda (w sumie 39 godzin w miesiącu). Prowadzone są przez tancerzy ŚTT oraz gości z kraju i zagranicy (m.in. z Holandii, Niemczech, Austrii, USA, Słowacji i Brazylii). W ramach prac produkowane sa także spektakle teatralne. W poprzednim sezonie słuchacze Studia Teatru Fizycznego przygotowali na zakończenie poprzedniego sezonu artystycznego spektakl, którego premiera odbyła się podczas XIII Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej (2-15 lipca 2006 r.).


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone