wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
wrzesień 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Warsztaty Iwony Gilarskiej w Gdańsku

[09.09.2006] Integracyjny Klub Artystyczny "Winda" - MDK w Gdańsku (ul. Racławicka 17), zaprasza do wzięcia udziału w warsztacie z techniki tańca współczesnego prowadzonego przez Iwonę Gilarską. Warsztat odbędzie się w dniach 22- 24 września. Koszt udziału: 100 zł (płatne do 15.09), 120 zł (płatne po 15.09). Liczba godzin: 12 (piątek w godz. 17.00 - 21.00, sobota w godz. 11.00 - 15.00, niedziela w godz. 11.00 - 15.00. Wymagania: wygodny strój do ćwiczenia i miękkie obuwie sportowe lub taneczne. Kontakt: tel. (0-58) 344 90 53.

Iwona Gilarska (d. Iwona Strupiechowska) - tancerz, choreograf i nauczyciel tańca; absolwentka poznańskiego AWF-u i dwuletniego Studium Tańca Współczesnego przy Centrum Kultury Zamek w Poznaniu; zdobyła również dyplom zawodowego tancerza, przyznawany przez Związek Artystów Sceny Polskiej (ZASP) oficjalnie honorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W roku 1997 odbyła kurs aktorski w zakresie podstawowym - technika gry aktorskiej w filmie przy Akademii Filmowej w Londynie; w latach 1998 - 2001 regularnie uczestniczyła w zajęciach z techniki tańca współczesnego w Gdańskim Teatrze Tańca (Melissa Monteros i Wojciech Mochniej) oraz w Teatrze Dada von Bzdulow (Leszek Bzdyl), pobierając jednocześnie konsultacje z zakresu kompozycji i teatru, ponadto odbyła warsztaty i konsultacje u Johannesa Randolfa (Austria), Charlotte Vincent, Tamary Mc Lorg i Karen Greenhough (Wielka Brytania), Christin Fricker (Francja) oraz Inaki Azpillaga (Belgia). W sezonie 1999/2000 związana z teatrem Kino Variatino, z którym to wystąpiła w spektaklu "Na krześle myślę inaczej" autorstwa Anny Haracz; była współtwórcą choreografii: "...a drzwi są wciąż otwarte" w duecie z Robertem Przybyłem i "Akwarela" z Robertem Przybyłem i Małgorzatą Piechotą.

Solo własnego autorstwa pt. "Sto-krotki" pokazywała na wielu festiwalach tanecznych w Polsce i właśnie za tą choreografię otrzymała wyróżnienie na Ogólnopolskich Konfrontacjach Tańca Współczesnego w Koninie. W roku 2002 jako choreograf i pedagog współpracowała z Europejską Platformą Promocyjną Dancevision TV, współtwórczyni musicalu "Music & Lights". W 2003 roku w ramach Stypendium UM Gdańska zrealizowała z Jackiem Krawczykiem świetnie przyjmowany przez publiczność i krytykę spektakl "W czerni i bieli" (nagroda za najlepszą dramaturgię i nagroda publiczności na Festiwalu Tańca PolemiQi w Warszawie/2005); ponadto w ostatnich sezonach wzięła udział w projektach Teatru Okazjonalnego: "Signum Temporis" (premiera - styczeń 2004), plenerowy spektakl "Carpet show" (premiera - czerwiec 2004) , "Viva la vida!" (premiera - grudzień 2004) oraz "Kwadrat . Wersja 6" (premiera - grudzień 2005; jedno z najważniejszych wydarzeń roku 2005 oraz nominacja teatru do "Artysty Roku"); premiera jej kolejnej solowej choreografii "wu:zi" odbyła się w sierpniu 2004 r. w ramach Gdańskiej Korporacji Tańca; występowała na scenach polskich (Gdańsk, Warszawa, Poznań, Kraków, Kalisz, Lublin) oraz międzynarodowych (Czechy, Litwa, Holandia, Islandia, "The Return of Houdini" w reż. H. Weina; "The Agency" w reż. Davida Cassela); obecnie współpracuje z Davidem Casselem (Belgia); od 2004 wykładowca techniki tańca współczesnego i improwizacji w Integracyjnym Klubie Artystycznym "Winda" w Gdańsku.

Warsztat oparty jest na technice tańca współczesnego z wykorzystaniem elementów teatru fizycznego, improwizacji oraz kontakt improwizacji. Istotne znaczenie ma dynamika ruchu, naturalny i organiczny przepływ energii w pracy ciała z podłogą, impulsy, wynikające z tego przepływu i nadające ruchowi coraz to nowe znaczenia, ciężar ciała, technika contraction-release (napięcie-rozluźnienie) oraz badanie własnych możliwości poprzez eksplorację ruchu. W trakcie zajęć wykorzystywane będą elementy różnych technik tanecznych m.in. tańca klasycznego, jogi, modern, jazz, afro i akrobatyki.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone