wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
wrzesień 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Warsztaty i spektakl LTT

[23.09.2006] IKA Winda zaprasza na Laboratorium Taneczne X do Gdańska. Gośćmi projektu, który zaplanowano od 17 do 19 listopada będzie Lubelski Teatr Tańca. Tancerze LTT poprowadzą 10 godzin warsztatów i wystawią spektakl "plepleJAdy". Koszt warsztatów 110 zł (płatne do 10 listopada) i 130 zł (płatne po 10 listopada).
Warsztaty i spektakl odbędą się w Integracyjnym Klubie Artystycznym Winda (ul. Racławicka 17) w Gdańsku. Kontakt: tel.( 0-58) 344 90 53.

Sylwetki pedagogów:

Ryszard Kalinowski - tancerz, choreograf i pedagog. Absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - Wydział Pedagogiki i Psychologii, kierunek - pedagogika kulturalno-oświatowa, specjalność - teatr i taniec (1994 r.). W latach 1992-1993 uczeń-aktor w teatrze pantomimy Haliny Studniarz (Lublin). Od 1996 r. uczestnik warsztatów teatralnych w Polsce i tanecznych w Polsce i za granicą, m.in. technika realising, contact improvisation, body conditioning, BMC, polska technika tańca współczesnego, improwizacja. W latach 1993-2001 czołowy tancerz w Grupie Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej. Twórca choreografii "Pomiędzy", "Soliloqium - on, ona, oni" (wspólnie z Hanną Strzemiecką i Tomaszem Siwkiem), "Głosy" (wspólnie z Hanną Strzemiecką), który otrzymał I nagrodę na VII Międzynarodowych Prezentacjach Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu (1999 r.), "Z rachunku prawdopodobieństwa". Zdobywca nagrody specjalnej dla tancerza za rolę w spektaklu "DC 586494" na IX Międzynarodowych Prezentacjach Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu (2001 r.). Od 2001 r. w Lubelskim Teatrze Tańca, gdzie stworzył choreografie "Ku dobrej ciszy" (2002 r.) i "Bellissimo" (2003 r.). Występuje w spektaklach: "Traktakt optyczny", "Ku dobrej ciszy", "Akrobaci, kwiaty i księżyc pomiędzy", "plepleJAdy" i "Snooker". Współpracuje przy organizacji Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie. Od 2003 r. jest współorganizatorem i nauczycielem Otwartych Warsztatów Taneczno-Kondycyjnych w Centrum Kultury w Lublinie. Wyróżniony Nagrodą Prezydenta Miasta Lublin za całokształt pracy w dziedzinie kultury (2001 r.) i Nagrodą Teatralną Prezydenta Miasta Lublin za twórczość artystyczną i działalność kulturalną na rzecz miasta (2003 r.).

Wojciech Kaproń - tancerz i nauczyciel tańca. Absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - Wydział Pedagogiki i Psychologii, kierunek - Menedżer i Animator Kultury, specjalność - teatr (2002 r.) oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie - Wydział Filozoficzny, Instytut Pedagogiki, specjalność - animacja kultury (2004 r.). Od 1998 uczestnik warsztatów tańca w Polsce: technika releasing, contact improvisation, body conditioning, BMC, polska technika tańca współczesnego, improwizacja. W latach 1988-1995 tancerz Klubu Tańca Towarzyskiego "Lider" w Lublinie, a następnie tancerz Klubu Tańca Towarzyskiego "Zamek" w Lublinie (do 1997 r.). Uczestnik i finalista wielu konkursów ogólnopolskich międzynarodowych w tańcu towarzyskim. W latach 1997-2002 tancerz i asystent choreografa Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej. Od 2001 r. tancerz Lubelskiego Teatru Tańca. Występuje w choreografiach "Traktakt optyczny", "Akrobaci, kwiaty i księżyc pomiędzy", "Bellissimo", "plepleJAdy" i "Snooker". Współpracuje przy organizacji Międzynarodowych Lubelskich Spotkań Teatrów Tańca. Od 2003 r. jest współorganizatorem i nauczycielem Otwartych Warsztatów Taneczno-Kondycyjnych w Centrum Kultury w Lublinie. Wyróżniony Nagrodą Teatralną Prezydenta Miasta Lublin za twórczość artystyczną i działalność kulturalną na rzecz miasta (2005 r.).


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone