wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
wrzesień 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Węgrzy w Warszawie

[26.09.2006] W dniach 30 września - 1 października w Warszawie odbędzie się prezentacyjno-warsztatowy projekt kierunek.budapeszt_warszawa.taniec. Jest to trzecia część programu Fundacji Rozwoju Tańca i Instytutu Węgierskiego, który swój początek miał w listopadzie 2005 r. Poprzednie edycje gościły Hungarian Art of Movement Company i tancerki Annę Réti, Csillę Nagy i Virág Dezső. Pokazy odbędą się w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa (al. Niepodległości 141). Informacje i zapisy na warsztaty: tel. 0 606 877 606.

Program kierunek.budapeszt_warszawa.taniec:

30 września
godz. 11.00 - 13.00 warsztaty József Hámor, sala 611
godz. 19.00 - wieczór tańca współczesnego:
spektakle "Inside out" Anna Réti oraz "Monomania" Csilla Nagy i József Hámor

1 października
godz. 11.00 - 13.00 warsztaty József Hámor, sala 611

József Hámor uczęszczał do Hungarian Dance Academy w Budapeszcie na kierunku Węgierski Taniec Ludowy. Techniki tańca współczesnego uczy od 5 lat. Obecnie pracuje w Budapest Dance School i w Trafó- House of Contemporary Arts. Pracuje dla kilku zawodowych teatrów tańca Bozsik Ywette Co., PR Evolution Co., Szeged Contemporary Dance Co. W swojej technice bazuje na rytmie, dynamice i technice tańca modern (Cunningham, Limon).

Anna Réti - absolwentka Rotterdam Dance Academy urodzona w Budapeszcie w 1979 r. Była tancerką w Galili Dance and Conny Janssen Danst w Holandii. Obecnie jest niezależną tancerką i choreografem. Podczas 10. Międzynarodowego Festiwalu Solo-Tanz-Theater Festival w Stuttgarcie Anna zdobyła pierwszą nagrodę jako tancerka i drugą nagrodę za choreografię za przedstawienie "Inside out".

"Monomania"
choreografia: Nagy Csilla
występują: Hámor József, Nagy Csilla
muzyka: Miguel Bose, 2046 (részlet)
światła: Vajda Máté
czas: 18 minut

Klasyczna realcja kobieta - mężczyzna. Monologi w związku, dwa charaktery nigdy się nie spotykają na scenie. Oczarowani, urzeczeni, obydwoje z przedmiotami, które próbują przestawiać w nieprzestwawialne... Przedstawienie wsparte przez: NKA, Új Előadóművészeti Alapítvány, Műhely Alapítvány, Orkesztika Alapítvány

Csilla Nagy (ur. 1981) - absolwentka Szkoły Baletowej, obecnie studentka Hungarian Dance Academy na kierunku nauczyciel tańca modern. Stypendystka danceWEB Europe 2006 r. – stypendium przyznawane przez ImPulzTanz Festival w Wiedniu. Autorka choreografii: "Monomania", "Trioon", "Fixed fixation", "Blű" (choreografia była przedstawiana w finale Solo-Tanz-Theater Festival w Stuttgarcie). Jako niezależny tancerz współpracowała z Off Company, Szeged Contemporary Dance Company, Budapest Dance Theater, Miskolc Dance Theater. Jako nauczyciel prowadzi profesjonalny trening dla tancerzy MU Terminal Company w Budapeszcie i prowadzi zajęcia wakacyjne dla dzieci cygańskich w Budapeszcie.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone