wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
październik 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


25 lat ACK

[2.10.2006] "Akademickie Centrum Kultury na Manhattanie", czyli jubileusz 25-lecia Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego obfitować będzie w pokazy taneczne. Impreza odbędzie się w Centrum Handlowym Manhattan w Gdańsku 7 października w godz. 15.00 - 21.00. Kontakt: tel. 0 661 360 163.

Wybrane występy:

Zespół Pieśni i Tańca UG "Jantar"
Teatr Tańca Współczesnego UG
Teatr Tańca UG "Gabinet Ruchomych Obrazów"
Zespół Tańca Celtyckiego UG "Animus Saltandi"
Zespół Tańca Celtyckiego UG "Trebraruna"
koncert Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego
fireshow grupy Mamadoo

Zespół Pieśni i Tańca UG "Jantar" im. Zygmunta Kamińskiego działa przy Uniwersytecie Gdańskim od 1970 roku. Zrzesza on studentów i absolwentów Uniwersytetu Gdańskiego, a także Politechniki Gdańskiej, Akademii Muzycznej, Akademii Sztuk Pięknych i Akademii Medycznej. Obecnie zespół składa się z grupy tanecznej, grupy wokalnej i kapeli. Bogaty repertuar "Jantara" zawiera tańce z regionów: lubelskiego, kaszubskiego, krakowskiego, łowickiego i rzeszowskiego. Polki, oberki, krakowiaki, kosedery i inne charakterystyczne polskie tańce przeplatane są autentycznymi folklorystycznymi tekstami - w zależności od wykonywanego tańca i jego pochodzenia. Ludowy charakter tańców podkreśla nie tylko słowiańska uroda naszych dziewcząt, lecz przede wszystkim oryginalne kostiumy, ilustrujące folklor różnych części kraju. Przepiękne, bajecznie kolorowe i błyszczące są wspaniałym świadectwem minionych czasów. Zespół wykonuje nie tylko tańce regionalne. W swym repertuarze posiada także układy choreograficzne polskich tańców narodowych, takich jak mazur i polonez, których powagę i dostojeństwo podkreślają piękne stroje z epoki Księstwa Warszawskiego lub staropolskie kontusze.

Od 2006 roku "Jantar" po otrzymaniu od Komisji Artystycznej pozytywnej oceny wstąpił w szeregi Polskiej Sekcji CIOFF - Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. W roku 2005 kadra prowadząca i członkowie zespołu za wybitne osiągnięcia w dziedzinie rozwijania kultury studenckiej i kultywowanie tradycji tańca ludowego otrzymali z rąk JM Rektora UG Medale Uniwersytetu Gdańskiego - najwyższe honorowe wyróżnienie dla członków społeczności akademickiej. Obecnie zespół prowadzą: Marcin Wilczewski - kierownik organizacyjny, Milena Jurczyk - choreograf, Beata Makowska - kierownik muzyczny, Iwona Kierat Łukasik - choreograf grupy początkującej, Barbara Biedrzycka - akompaniator.

Teatr Tańca Współczesnego Uniwersytetu Gdańskiego powstał w październiku 2003 roku z inicjatywy studentów zainteresowanych tańcem współczesnym. W pracy czerpie inspirację z techniki relasing, modern jazzu, jogi, pantomimy, słowa. Rok akademicki 2003/2004 zespół poświęcił głównie na poznanie podstaw tańca współczesnego oraz zwiększenie świadomości własnego ciała, co jest podstawą w działaniu w takiej dziedzinie sztuki. Powstał też pierwszy mini spektakl pt. "Mimikra", traktujący o nakładaniu masek w codziennym życiu. W roku akademickim 2004/2005 zespół miał w planie stworzenie etiudy tanecznej oraz zorganizowanie cyklu happeningów pod hasłem Miejskie Akcje. Z założenia mają one rozbudzić wrażliwość estetyczną mieszkańców Trójmiasta i zwrócić ich uwagę na wartość pozornie banalnych zdarzeń i zjawisk życia codziennego. Cyklem tym młodzi ludzie chcą udowodnić, że wszystko co ich otacza może stać się tematem dla sztuki.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone