wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
październik 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


OOFF.OURO we Wrocławiu i Zielonej Górze

[12.10.2006] Performance sardyńskiej teatralno-muzyczno-tanecznej grupy OOFF.OURO 25 października o godzinie 20.00 w klubie Firlej we Wrocławiu, drugi występ zaplanowany jest na 24 października w Zielonej Górze. Organizacja: Zakład Koncertowy Artakcja.

"Konieczne jest poznanie świata, zburzenie ścian, które nas ograniczają, badanie, przekształcanie gigantycznej ilości przedmiotów i faktów, które stale, przypadkowo następują po sobie w świecie. Projekt Climax to możliwość stworzenia nowych placówek, w których świat będziemy badać poprzez chwilę, ruch minimalny, nieistotny moment, mrugnięcie oka, w trakcie którego liczba zmieniała się z 0 w 1. Climax to reprezentacja olbrzymiej masy atomów, które pękają ocierając się o siebie, w szczelinach pomiędzy protonami, tworząc kształty, zaczątki struktury rzeczy. Chcemy poznać początek rzeczy i dotrzeć na nowe terytoria, wejrzeć w cień, który przysłania granice pomiędzy dobrem i złem, prawdą i fałszem, możliwym i niemożliwym. Proces życia interesuje nas jako faza tworzenia, w której istota ludzka jest podmiotem - przedmiotem, uniwersalną, symboliczną jednością, zwierciadłem degradacji i upadku pożądania, instynktu i możności. Chcemy wykorzystać ruiny ciał by uwolnić upiory przed-życia i po-śmierci i stworzyć organizm, w którym scena stanie się trzewiami, łaczącymi jednostki, jak tego dokonał biolog Stanley Miller w słynnym eksperymencie z roku 1953.
Kluczem jest rekombinacja przedmiotów rzeczywistych, obraz świata widzianego poprzez pryzmat chwili. Wszystko zawiera się w kruchym, kryształowym pojemniku: przedmioty, ludzie, ciała, zwłoki, odpady świata. Rozpocznijmy proces transformacji, ekspansji przez szczeliny materii - wpadnie przez nie światło, chmury zgęstnieją od rdzy, opadnie kurz, obraz zostanie zniekształcony. Bezwstydna groteska stanie się wizją wysublimowanego chaosu".
OOFF.OURO

Projekt N.P.A Officina Ouroboros to stowarzyszenie non profit założone we Włoszech na Sardynii. Jego celem była praca na gruncie teatru i performance, organizacja festiwali i warsztatów, zainspirowanych wyobrażeniem Ouroborosa - mitologicznego węża, pożerającego własny ogon.

OOFF.OURO to grupa należąca do N.P.A Officina Ourobors. Jej działania oscylują wokół teatru, tańca i ruchu, dźwięku i obrazu, badając - na różne sposoby - proces ewolucji istoty ludzkiej ku obszarowi współczesnego społeczeństwa. Członkowie zespołu Danilo Casti i Allesandro Carboni przez prawie dwa lata mieszkali we Wrocławiu tutaj tworząc i przedstawiając swoje spektakle. Wyjechali w 2005 roku. W międzyczasie ich teatralny dorobek doceniono między innymi na Biennale w Wenecji czy na Contemporaria Festival w Prado. Mają też na koncie wyróżnienie na wrocławskim festiwalu Offensiva, gdzie przedstawiony został film w reżyserii Gregory Petitqueux, do którego właśnie Ooffouro przygotowało oprawę muzyczną i plastyczną. Ich przebojowy performance zawsze spotykał się z bardzo dużym uznaniem ze strony krytyków i publiczności wzbudzając zachwyt i jednocześnie ogromne emocje. Teraz wracają na trasę po Europie i dadzą dwa ekskluzywne występy w Polsce.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone