wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
październik 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Nocny Maraton Filmowy o Tańcu

[12.10.2006] 13 października w ramach projektu "eNeMeF Taneczny" zobaczymy cztery długometrażowe filmy poświęcone tematyce tańca. Zobaczymy zarówno nowe, jak i starsze produkcje. Pokazy odbywają się w Warszawie w kinie Silver Screet Puławska (ul. Puławska 17) - 13 października od godz. 23.15, koniec maratonu przewidziany jest około godziny 6.00. Cena biletu to 25 zł za całą noc w kinie. Kontakt: tel. (0-22) 852 81 11.

eNeMeF Taneczny - program pokazów:

"Step Up - Taniec zmysłów"
reżyseria: Anne Fletcher
scenariusz: Melisa Rosenberg
obsada: Channing Tatum, Damaine Radcliff, Jenna Dewan, Rachel Griffiths
muzyka: Baron Zigman
czas: 98 minut

Film okrzyknięty jako ">Dirty Dancing< nowego pokolenia". Wzruszająca historia miłosna i marzenia młodych ludzi z różnych warstw społeczeństwa. A przede wszystkim genialna muzyka i porywający taniec! Podczas filmu można usłyszeć wielkie przeboje w wykonaniu Ciary, Sean Paula czy Kelis.

Tyler jest młodym chłopakiem, który ma ciągle problemy z prawem. Po kolejnym wykroczeniu zostaje skazany na 200 godzin prac społecznych. Ma je spędzić sprzątając w elitarnej Akademii Muzyki i Tańca. Tam poznaje Norę, dziewczynę z bogatego i dobrego domu. Jej życie układa się idealnie. Do pełni szczęścia brakuje tylko partnera do dyplomowego występu. Pewnego dnia odkrywa przypadkiem niesamowite zdolności taneczne Tylera. Ich wspólny występ może spełnić ich życiowe marzenia. Czy połączą ich tylko wspólne treningi?

"Chicago"
reżyseria: Rob Marshall
scenariusz: Maurine Dallas Watkins, Bob Fosse
obsada: Catherine Zeta-Johnes, Renee Zellweger, Richard Gere
muzyka: Danny Elfman
czas: 113 minut

Film został nagrodzony sześcioma Oskarami (m.in. w kategorii Najlepszy Film) oraz trzema Złotymi Globami.

Historia niewinnej, młodej dziewczyny Roxie Hart, której jedynym marzeniem jest podążyć w ślady Velmy Kelly - gwiazdy kabaretu. Marzenie Roxie wydaje się bliskie spełnienia gdy, nieoczekiwanie, obie damy lądują w więzieniu oskarżone o popełnienie morderstw. Osadzona w więzieniu za zabójstwo swojego kochanka Roxie, stanie się obiektem podziwu, dzięki nieocenionej pomocy niezbyt uczciwego prawnika. Pełna intryg, opowieść o tańcu, miłości, zazdrości, jazzie i seksie.

"Dirty Dancing 2"
reżyseria: Guy Ferland
scenariusz: Boaz Yakin
obsada: Diego Luna, Romola Garai, John Slattery, Sela Ward
muzyka: Heitor Pereira
czas: 86 minut

Druga cześć kultowego filmu z 1987. Nie jest to jednak kontynuacja losu głównych bohaterów, a podobna historia, która odgrywa się w innym miejscu i czasie. Mimo tego założenia w roli drugoplanowej zobaczymy Patricka Swayze.

Jest rok 1958. Osiemnastoletnia Katey przeprowadza się z rodzicami na Kubę. Musi poukładać całe swoje nastoletnie życie na nowo - przystosować się do nowego otoczenia i szkoły, znaleźć przyjaciół. Amerykańska młodzież mieszkająca na wyspie w ekskluzywnej dzielnicy jest jednak mocno nieprzyjazna. Katey poznaje młodego kubańskiego kelnera Javierem. Postanawia mu pomóc - razem mają wystąpić w konkursie tańca, w którym nagrodą jest duża suma, która pozwoli rodzinie Javiera na wyjazd do USA. Czy nieśmiała nastolatka odnajdzie się jednak w klimacie gorących latynoskich klubów i tańca? I czy tę dwójkę połączy uczucie mimo wszystkich różnic, które ich dzielą?

"Zatańcz ze mną"
reżyseria: Peter Chelsom
scenariusz: Audrey Wells
obsada: Susan Sarandon, Richard Gere, Jennifer Lopez
muzyka: Gabriel Yared
czas: 106 minut

Remake japońskiego filmu o tym samym tytule - połączenie komedii romantycznej i musicalu z gwiazdorską obsadą.

Prawnik John Clark wiedzie spokojne, niemal idealne życie. Ma piękną żonę, odniósł sukces zawodowy, wychował dwójkę wspaniałych dzieci. Ale przytłacza go rutyna - codziennie ta sama praca, męczący dojazd, brak czasu... Pewnego wieczoru wracając z pracy, przez okno pociągu zobaczy reklamę szkoły tańca. Nic nikomu nie mówiąc, zacznie uczęszczać na lekcje tańca, gdzie wkroczy w nowy w świat - świat pełen emocji, muzyki, nowych przyjaźni i namiętności. Pozna magię tańca.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone