wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
październik 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Spektakle Earthfall Dance Theatre i Kana Katsury

[16.10.2006] Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki zaprasza w listopadzie do Warszawy na dwa spektakle taneczne. Oba spektakle zostaną przedstawione w ramach projektu "Spotkania z kulturą Grecji" pod honorowym patronatem Ambasady Republiki Grecji. Organizatorami są: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Stołeczna Estrada, Towarzystwo Przyjaciół Grecji, warszawskie teatry - Teatr Nowy Praga, Studio i Montownia. Projekt finansowany jest ze środków m.st. Warszawy. Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki jest instytucja finansowaną ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

14 i 15 listopada, godz. 19.00
Teatr Nowy Praga/Fabryka Trzciny
"Bakchus"
Stowarzyszenie Teatralne Chorea i Earthfall Dance Theatre (Wielka Brytania)

Kolejny raz, we współpracy z wybitną walijską grupą taneczną Earthfall Dance Theatre, stowarzyszenie Chorea przedstawi spektakl, na motywach "Bachantek" Eurypidesa. "Bakchus" jest ostatnią częścią trylogii przygotowywanej we współpracy z walijską grupą teatralną. Walijczycy od czternastu lat rozwijają własny unikalny język teatru tańca współczesnego. Chorea pracuje w oparciu o materiały źródłowe. Ze zderzenia dwóch metod pracy i dwóch poetyk, pozornie niemożliwych do pogodzenia, powstaje most łączący Antyk ze współczesnością.

Artyści tworzący Stowarzyszenie Teatralne Chorea wywodzą się z Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice. Nieustanna praca nad muzyką i gestem owocuje powstawaniem cennych projektów. Powołany przez Tomasza Rodowicza i Macieja Rychłego międzynarodowy program badawczy Orkiestra Antyczna zajmuje się rekonstrukcją zachowanych zabytków muzycznych i tworzeniem kompozycji opartych na bazie ocalałych fragmentów oraz badaniem starożytnych instrumentów. Rezultatem pracy Stowarzyszenia są liczne prezentacje w formie spektakli, koncertów, spotkań, wykładów dla szerokiej publiczności oraz Lekcje Antyku - prezentacje multimedialne i warsztaty skierowane do młodzieży.

24 listopada o godz. 19.00
Teatr Montownia
"Taniec Lasu"
choreografia: Kan Katsura (Japonia)

Spektakl jest wynikiem współpracy Kana Katsury (choreografia) z zespołem teatralnym Chorea, prowadzonym przez Tomasza Rodowicza (oprac. muzyczne) i Teatru Limen w poszerzonym międzynarodowym składzie. W spektaklu wystepują członkowie teatru Chorea i tancerze butoh z Polski i Włoch; wszyscy performerzy są zaangażowani w taniec i wykonywanie muzyki na żywo. Ten nowatorski spektakl łączy doświadczenia i metody pracy wybitnych twórców, badaczy i artystów. Choreografia Kana Katsury jest pełna groteski i absurdalnego poczucia humoru. Po raz pierwszy efekty wspólnej pracy pokazane były na jesieni tego roku w ramach Poszukiwań na Skrzyżowaniu Kultur 2006.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone