wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
październik 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Zajęcia dla stażystów Teatru Okazjonalnego

[17.10.2006] Teatr Okazjonalny zaprasza na pierwsze w tym roku zajęcia dla stażystów, które odbędą się 31 października o godzinie 17.00. Spotkanie organizacyjne zaplanowano 25 października o godzinie 19.00 w Teatrze Na Plaży w Sopocie. Warsztaty odbywać się będą we wtorki i piątki w godzinach 17.00 - 19.00. Teatr Okazjonalny czeka na wszystkich chętnych, zwłaszcza tych, którzy opanowali już podstawy tańca współczesnego i/lub tych, którzy po prostu czują, że to właśnie taniec pozwoli im się wyrazić w pełni. Warsztat twórców Teatru Okazjonalnego jest wypadkową ich wieloletnich doświadczeń z zakresu tańca i teatru, który stanowią spójną całość. Podzielony jest na zajęcia obejmujące technikę tańca współczesnego, improwizację, kompozycję i podstawowe zadania aktorskie. Prowadzenie zajęć: Joanna Czajkowska i Jacek Krawczyk.
Zapisy na zajęcia: Sopocka Scena Off de Bicz, tel.: 0 58 555 22 34. Kontakt w sprawach merytorycznych: tel.: 0 504 30 24 49.

Sylwetki pedagogów:

Joanna Czajkowska absolwentka Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego i Kwalifikacyjnego Kursu Instruktorów Tańca Współczesnego przy SAK w Gdańsku (dyplom z wyróżnieniem), zdobyła dyplom artysty - tancerza, przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich. Choreograf, pedagog, tancerka i członek ZASP; w 2005 otrzymała Stypendium dla Twórców Kultury Marszałka Województwa Pomorskiego; związana wcześniej z Teatrem Patrz Mi Na Usta i Gdańskim Teatrem Tańca; jako choreograf i niezależny twórca debiutowała w 1997 roku; współpracowała z teatrem Kino Variatino, Teatrem Artonik z Francji, Cappellą Gedanansis, tańczyła na scenach teatralnych w całym kraju m.in.: w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Szczecinie i za granicą: Litwa, Czechy, Rosja, Islandia, Portugalia; jako pedagog pracowała dla SAK w Gdańsku, Integracyjnego Klubu Alternatywnego Winda w Gdańsku i Teatru FETA; od listopada 2003 jest wykładowcą w Sopockiej Scenie Off de Bicz. W 2006 roku nominowana do nagrody "Artysta Roku 2005" w plebiscycie "Gazety Wyborczej - Trójmiasto". We wrześniu 2006 roku była gościem Live Art Festival & Philly Fringe w Filadelfii (USA).

Jacek Krawczyk absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, zdobył dyplom artysty - tancerza, przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich, członek ZASP, choreograf, pedagog, tancerz; w latach 1987 - 97 pedagog z zakresu dynamiki i plastyki ruchu, aktor - tancerz Teatru Ekspresji; współpracował z wieloma teatrami alternatywnymi i instytucjonalnymi: z Teatrem Miejskim im. W. Gombrowicza w Gdyni, Teatrem Rozrywki w Chorzowie i Teatrem Muzycznym w Gdyni oraz m.in. z Capellą Gedanensis, niemieckim teatrem Audio Gruppe, francuskim Teatrem Artonik, występował na scenach teatralnych w całej Polsce i za granicą (m.in.: Włochy, Turcja, Rosja, Czechy, Litwa, Portugalia); jako pedagog z zakresu teatru tańca pracował w Studium Animatorów Kultury, Alternatywnej Szkole Teatralnej Żak w Gdańsku i Sopockiej Scenie Off de Bicz.. W 2004 otrzymał stypendium twórcze Marszałka Województwa Pomorskiego. W 2006 r. nominowany do nagrody "Artysta Roku 2005" w plebiscycie "Gazety Wyborczej - Trójmiasto". Laureat Nagrody Teatralnej Marszałka Województwa Pomorskiego 2005 za reżyserię i choreografię dwóch spektakli "Kwadrat. Wersja 6" i "Helikopter Tanz Streichquartett". W czerwcu 2006 r. otrzymał półroczne stypendium artystyczne od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odtwórca roli Don Jose we współczesnej wersji "Carmen" w choreografii Jarosława Stańka.

Dodatkowe informacje:

Teatr Okazjonalny (the Occasion Dance Theatre) został założony przez parę dyplomowanych tancerzy, choreografów, członków ZASP-u: Joannę Czajkowską i Jacka Krawczyka, którzy rozpoczęli współpracę artystyczną w 1998 roku. Teatr ma w swoim dorobku blisko dwadzieścia spektakli m.in. "Art Cafe", "Aromaty", "Signum Temporis", "Viva la Vida", "Helikopter Tanz Streichquartett", "Kwadrat. Wersja 6", które prezentował na wielu festiwalach tańca współczesnego i teatrów alternatywnych w całej Polsce (m.in. Gdańsk, Kraków, Warszawa, Lublin, Poznań, Łódź) i za granicą, m.in. w Republice Czeskiej, w Portugalii, Niemczech, na Litwie. Obecnie Teatr Okazjonalny uważany jest za jeden z najbardziej interesujących teatrów tańca w kraju. Krytycy pisali o nim w wielu profesjonalnych czasopismach, umieszczając go w ścisłej czołówce polskich teatrów, np. "Krajobraz po alternatywie" K. Rączki w Teatr nr 1-3/2005, "Step by Step" B. Miernika w Ballettanz z kwietnia 2005 roku, czy "Taneczna Polska - słownik polskich teatrów tańca" S.Wilk W: "Teatr" wrzesień 2006.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone