wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
październik 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


XI Międzynarodowe Warsztaty Tańca Jazzowego

[17.10.2006] XI Międzynarodowe Warsztaty Tańca Jazzowego odbędą się w dniach 19 - 22 października w Kielcach. Każdy z uczestników warsztatów może zapisać się do wybranego pedagoga i na wybrany stopień zaawansowania Jeden kurs składa się z 4 lekcji po 90 min. Kurs stepowania składa się z 3 lekcji. Koszty: 1 kurs - 230 zł (poza stepowaniem - 180 zł). Warsztaty odbędą się w siedzibie Kieleckiego Teatru Tańca (pl. Moniuszki 2b); Wojewódzkim Domu Kultury (ul. Ściegiennego 2) i w Fitness Clubie (ul. Źródłowa 14) w Kielcach. Spotkanie organizacyjne: 19 października o godz. 10.00 w Kieleckim Teatrze Tańca (II piętro, sala baletowa nr 114 ). Rozpoczęcie zajęć: 19 października o godz. 11.00. Kontakt: tel. (0-41) 361 27 46.

Prowadzący warsztaty:

Monika Grzelak - salsa styling. Aktualna wice mistrzyni świata w mambo, współzałożycielka szkoły i trener grupy The Salsa Kings. Tańcem zajmuje się od 18 lat. Specjalizuje się w salsie hip hop oraz w mambo jazz - mieszance salsy, afro i funky. Współpracowała z Teatrem Muzycznym przy realizacji hiphopowego projektu "12 ławek", w którym gra jedną z głównych ról oraz z Teatrem Okazjonalnym. Uczyła się w Nowym Jorku u legendarnych mistrzów mambo: Eddie'go Torres'a - ojca nowojorskiego stylu salsy i Frankie'go Martineza - jednego z najwybitniejszych przedstawicieli tego stylu oraz w słynnej szkole tańca Broadway Dance Studio. Jej szczególną specjalnością jest Ladies' Styling.

Nadia Kodiche - modern jazz z elementami tańców arabskich. Tancerka, pedagog i choreograf w Oie Tvnk w Paryżu. Pobierała lekcje w Conservatoire d'Angers en Classique u profesorów specjalizujących się w classique jazz contemporain. Od wielu lat pracuje jako pedagog w Studio Harmonic w Paryżu. Tworzy oryginalne choreografie i spektakle w teatrach tańca w Izraelu, Francji i na Węgrzech. Prezentuje styl tańca określany jako etniczny modern jazz. Łączy elementy tańca arabskiego z różnymi stylami, takimi jak hip hop czy modern jazz. Stosuje techniki teatralne i śpiew.

Anna Mendak - flamenco tangos i flamenco alegrias. Tańca flamenco uczyła się podczas licznych kursów prowadzonych w Polsce i Hiszpanii, ale przede wszystkim pracując indywidualnie oraz pobierając lekcje u cenionych artystów jak Carmen de Torres, Juan Polvillo, Ana Maria Amahi, Araceli de Alcala, Adela Campallo, El Torombo. Na co dzień jest tancerką polskiej grupy Danza del Fuego oraz Rumbero Flamenco. W 2004 roku zajęła I miejsce w konkursie na najlepszą polską tancerkę podczas III Łódzkiego Festiwalu Flamenco oraz wygrała nagrodę publiczności. Współpracuje ze słowacko-hiszpańską grupą Agustito, z którą koncertuje w całej Europie.

Jirina Nowakowska - stepowanie. Stepowania uczyła się w Studiu Franka Towena w Pradze. Przez kilka lat była tam jego asystentką. Uczestniczyła podczas wielu warsztatów prowadzonych przez Lynette Grubb (USA) czy Alexandra Lane (USA). Od 1980 roku pracowała w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Prowadziła tam zajęcia ze stepowania, tańca jazzowego, brała udział w przedstawieniach. W Warszawie rozpoczęła pracę w zespole harcerskim Gawęda i Operetce Warszawskiej. Następnie związała się z Teatrem Syrena oraz podjęła pracę w Warszawskiej Szkole Baletowej. Współpracowała z teatrami w Warszawie: Syrena, Komedia, Współczesny, Nowy, Żydowski; w Łodzi: Jaracza, Współczesny; w Gdyni: Muzyczny. Aktualnie prowadzi własne Studio Tańca w Warszawie oraz jest wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na wydziale aktorskim.

Elżbieta Szlufik-Pańtak - modern jazz. Tancerka, pedagog, choreograf, założyciel i dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca, który obecnie jest jedynym profesjonalnym teatrem tańca uprawiającym style tańca jazzowego. Za działalność artystyczną odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi, nagrodą Ministra Kultury w ramach programu Talenty '97 oraz nagrodą Miasta Kielce. Jest choreografem i reżyserem spektakli Kieleckiego Teatru Tańca. Współpracuje z Teatrem im. S. Żeromskiego w Kielcach. Realizuje choreografie estradowe (finał wyborów Miss Polonia 2000, koncert Michała Milowicza, Czesława Niemena, Justyny Steczkowskiej). Pracuje również jako choreograf w czołowych zespołach dziecięcych i młodzieżowych. Pobierała naukę w paryskich szkołach tańca Le Centre International Danse Jazz i Studio Harmonic. Jako pedagog tańca jazzowego udziela lekcji na Kwalifikacyjnych Kursach Instruktorskich w wielu miastach w Polsce oraz na ogólnopolskich warsztatach tanecznych. Jest inicjatorem i organizatorem Festiwalu Tańca Kielce, imprezy corocznej, organizowanej od 2001 roku.

Filip Czeszyk - hip-hop. Choreograf i pedagog tańca, absolwent wydziału estradowego Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu oraz wychowania muzycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. W latach 1991-2004 nauczyciel akademicki związany z Uniwersytetem Zielonogórskim, gdzie był opiekunem specjalności artystycznej taniec w Zakładzie Pedagogiki Kulturalno Oświatowej na Animacji Kulturalnej. Założyciel Studia Tańca Trans oraz formacji tanecznych Pamp i Spoko. Głównym obszarem jego zainteresowań jest taniec hip hop oraz house, ragga, lockin i poppin. Specjalizuje się w choreografii formacji tanecznych, ma na swoim koncie realizację choreografii do musicalu "A to Osiecka" w reżyserii Kazimierza Mazura do muzyki Katarzyny Gertner w Teatrze Lubuskim.

Jean Claude Marignale - jazz, hip-hop. Tancerz, choreograf, międzynarodowy nauczyciel. Studiował jazz i modern jazz w szkołach tańca w Paryżu i Nowym Jorku oraz w Teatrze Tańca Alvina Ailey'a. Uczy następujących technik tanecznych: modern jazz, street dance, hip hop, afro jazz, salsa. Występuje w show telewizyjnych i epizodach kinowych. Tańczy i tworzy choreografie dla wielu grup. Jest autorem choreografii do musicalu "Swimming Fantasy". Jako wszechstronny tancerz, nauczyciel i choreograf prowadzi lekcje i warsztaty we Francji i za granicą. Od 1995 r. prowadzi własny zespół taneczny Tout en danse, gdzie stworzył 15 choreografii. Pracuje również jako tancerz i choreograf grupy Collectif Jeu de Jambes.

Joachim Sautter - broadway jazz. Studiował modern dance, jazz, taniec klasyczny i stepowanie w Monachium i w Paryżu. Następnie przeprowadził się do Nowego Jorku, gdzie studiował broadway jazz. Występował w teatrach w Los Angeles, Chicago, Nowym Jorku w USA oraz w wielu krajach Europy w takich musicalach jak "Funny Girl", "West Side Story", "Deszczowa piosenka". Jako współproducent, współreżyser i choreograf zadebiutował w rewii musicalowej "For All We Know". Poza tańcem kształci się również w dziedzinie śpiewu i aktorstwa.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone