wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
październik 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Premierowe pokazy "Flow"

[20.10.2006] Rozpoczynają się pierwsze prezentacje spektaklu "Flow" w rezyserii Norberta Rakowskiego. Premierowe pokazy w Starym Browarze w Poznaniu, później w Warszawie, Lublinie, Kaliszu.

Terminy spektakli:

21 października - premiera Słodownia +3, Stary Browar, Poznań
22 października - spektakl, Słodownia +3 , Stary Browar, Poznań
25 października - premiera Teatr Nowy Praga/Fabryka Trzciny, Warszawa
26 października - spektakl, Teatr Nowy Praga/Fabryka Trzciny, Warszawa
styczeń/luty 2007 - Forum Tanca Wspólczesnego, Lublin
planowane występy na festiwalach teatralnych:
kwiecień 2007 - Międzynarodowe Prezentacje Współczesnych Form Tanecznych, Kalisz
maj 2007 - Brighton Fringe, Nightingale Theatre Brighton, Wielka Brytania
sierpień 2007 - Korporacja Tańca, Gdańsk
lipiec 2007 - Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta, Poznań

Teatr i taniec:

"Czekając na Godota" to najbardziej znany dramat Samuela Becketta (1969 rok, literacka Nagroda Nobla). Bohaterowie sztuki Becketta codziennie czekają w tym samym miejscu na przyjście tajemniczego Godota, od którego ma zależeć ich dalszy los. Każdego dnia pojawia się posłaniec z informacją, że Godot dzisiaj nie przyjdzie i że zrobi to jutro. W oparciu o doskonałą konstrukcję dramatu chcemy stworzyć spektakl tańca, w którym humor przeplata się z goryczą. Ukazać dramat i nadzieję człowieka zmagającego się z nieuchronnie upływającym czasem.
Jak piszą twórcy "Flow" - Naszym celem jest stworzenie spektaklu poruszającego każdego widza. W Polsce brakuje przedstawień tańca współczesnego, spektakli granych wielokrotnie, profesjonalnie wyprodukowanych, mogących reprezentować Polskę na festiwalach tańca i festiwalach teatralnych zagranicą. Projekt ten jest próbą zmiany tej sytuacji.

Odbiorcy:

Formuła spektaklu nie narzuca żadnych ograniczeń dla odbiorców. Taniec to podstawowy i uniwersalny język, który odbiera każdy wrażliwy widz bez względu na wiek, wykształcenie czy narodowość. Wykonawcy są zawodowymi tancerzami, choreografie tworzą autorzy spektakli docenionych przez publiczność i krytykę. Poszukując nowych technik tańca, pracy z ciałem, gestem i głosem, potrafią na scenie stworzyć postaci, kreować zaskakujące sytuacje. Szczególnie interesujące dla widzów będzie połączenie techniki tancerzy, oryginalnej muzyki i dramaturgii przedstawienia zainspirowanego wielką literaturą XX wieku.

Twórcy spektaklu:

"Flow"
reżyseria i autor scenariusza: Norbert Rakowski
muzyka: Włodek Pawlik
choreografia: Jacek Owczarek, Witold Jurewicz
scenografia: Wojciech Stefaniak
kierownictwo produkcji: Anna Duńczyk
wykonawcy: Krzysztof Skolimowski, Paweł Skalski, Tomasz Wesołowski, Tomasz Graczyk

Norbert Rakowski - Absolwent wydziału reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie. W latach 1994 - 2004 aktor Teatru Współczesnego w Warszawie. Zagrał kilkanaście ról w Teatrze TV; prowadził warsztaty aktorskie m.in. w Royal Drama Academy w Glasgow, Drama School Regio di Calabria. Współpracował z wieloma wybitnymi reżyserami m.in.: Andrzejem Wajdą, Volkerem Schloendorfem, Filipem Bajonem, Maciejem Wojtyszko, Maciejem Ślesickim, Maciejem Englertem, Romanem Polańskim i jako asystent z Krystianem Lupą. W 2001 r. wyreżyserował "Samotnika" (Teatr Współczesny, Warszawa) - sztukę, która przyniosła mu uznanie wśród krytyki teatralnej. Od tego czasu zrealizował dziesięć produkcji teatralnych (Szczecin, Toruń, Łódź, Warszawa), odnoszących sukces artystyczny i komercyjny.

Jacek Owczarek - Choreograf, tancerz i pedagog tańca współczesnego i improwizacji. Twórca Międzynarodowego Festiwalu Kino Tańca. Od roku 1994 zatańczył w wielu projektach, i w czternastu spektaklach Teatru Tańca Alter. Brał udział w międzynarodowych projektach "Les ambiances polonaises" Cite Internationale des Arts (Paryż, Francja), "Patenty ciała" (Mau-Beige, Francja 2004), "Skarbek" grany w berlińskim Volksbühne (2005). Współpracuje z Teatrem Bretoncaffe w Warszawie. Tańczył w filmie "Czarno-biały", produkcja PWSFTviT w Łódzi (2002), pokazywanym w Kolonii i Nowym Jorku. W latach 2004-2005 realizował nagradzane spektakle tańca "Trzcina" i "Po drodze" oraz choreografię i ruch sceniczny w misterium "Po śladach Chrystusa" na placu Teatralnym (Warszawa 2005). Przygotowuje ruch sceniczny w Teatrze Starym w Krakowie do spektaklu "Przedtem/Potem" w reżyserii Pawła Miśkiewicza.

Witold Jurewicz - Założyciel, kierownik artystyczny i choreograf Teatru Tańca Alter. Twórca i dyrektor artystyczny odbywających się od dwunastu lat Międzynarodowych Prezentacji Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu. Pedagog tańca, wykładowca w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu, na kursach instruktorskich i warsztatach tanecznych w kraju i zagranicą. Jako twórca ruchu scenicznego współpracuje z wieloma polskimi scenami dramatycznymi.

Tomasz Graczyk - Student Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Białymstoku. W latach 2003-2004 tancerz Teatru Tańca Alter. Od 1999 roku występował w przedstawieniach wystawianych w teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, w teatrze pantomimy im. H. Tomaszewskiego we Wrocławiu w spektaklu "Dziady" wg A. Mickiewicza, w reż. E. Czerczuk. Współpracował z białostockim Teatrem Tańca Projekt, z Grupą Tańca Współczesnego TAO, W gorącej wodzie company oraz z Teatrem Formy i Ruchu ADO w Kaliszu.

Paweł Skalski - W latach 1996 - 2005 tancerz Zespołu Pieśni i Tańca UW "Warszawianka". Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego o specjalizacji taniec współczesny. Laureat Ogólnopolskich Turniejów Tańców Polskich w Formie Towarzyskiej, dwukrotny wicemistrz Polski. Członek Akademii Tanga Argentyńskiego, uczeń m.in. Miguela Angela Pla i Luisa Bianchi. Brał udział w ponad 200 koncertach i spektaklach w Polsce i na świecie. Tancerz Teatru Tańca Alter w Kaliszu.

Krzysztof Skolimowski - Instruktor tańca współczesnego. Laureat I nagrody na IV Łódzkich Konfrontacjach Tanecznych 2005 (z zespołem Skład). Od 2005 roku współpracuje z Teatrem Bretoncaffe, grupą V6 i fundacją Art of Living.

Tomasz Wesołowski - Trenował akrobatykę sportową. Zdobył tytuł Mistrza Polski i kilkakrotnie wygrywał zawody o randze międzynarodowej. W latach 1997 - 2004 związany ze Śląskim Teatrem Tańca. Tańczył w choreografiach Conrada Drzewieckiego, Christine Brunel, Paula Claydena. Współpracował m.in. z Henriettą Horn, Stephenem Brinkmannem, Janett Paneta, Janem Peszkiem. W latach 2000 - 2003 był nauczycielem tańca współczesnego w Bytomskiej Szkole Baletowej. Wielokrotnie prowadził warsztaty taneczne w Bytomiu, Kaliszu, Gdańsku, Olecku oraz USA, Wielkiej Brytanii i Rosji.

Włodek Pawlik - Laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów (w tym tegorocznego Fryderyka): nagroda krytyków na festiwalu Jazz Nad Odrą (Wrocław 1977) Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Jazzowym w Dunkierce (Francja 1984), finalista Międzynarodowego konkursu pianistów jazzowych im. T. Monka (Waszyngton 1988), II nagroda na międzynarodowym konkursie kompozycji jazzowych (Monaco 1989), nagroda dla najlepszego muzyka jazzowego w Polsce - Jazz Club Akwarium (1989), laureat "Jazzi Magazine" w kategorii Muzyk Roku i Pianista Roku (1998, 1999), "Stabat Mater" płytą roku wg. Jazzi Magazine (2001). Stale współpracuje z amerykańskim zespołem Western Jazz Quartet. Koncertuje na wszystkich kontynentach. Komponuje muzykę symfoniczną, filmową, jazzową, wokalną i kameralną. Wykładał m.in. na Western Michigan University i na International Jazz Conference (Los Angeles 1999). Występował na najważniejszych festiwalach jazzowych na świecie, w tym na North Sea Jazz Festiwal w Hadze (1998). Ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie, a także HochSchule für Musik und Darstellende Kunst w Hamburgu. Ma w swoim dorobku 15 autorskich płyt.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone