wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
październik 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Premiera "Powiedz mi, że wyglądam bosko"

[23.10.2006] Premiera spektaklu "Powiedz mi, że wyglądam bosko" Grupy Artystycznej Koncentrat odbędzie się w Teatrze Wytwórnia (róg ul. Ząbkowskiej i Białostockiej) w Warszawie w dniach 28 i 29 października o godz. 20.00.

"Powiedz mi, że wyglądam bosko"
choreografia: Anka Jankowska, Rafał Dziemidok
muzyka: Robert Nobis
kostiumy: Koncentrat
projekt oświetlenia: Ewa Garniec
wykonanie: Anka Jankowska, Rafał Dziemidok
kierownictwo produkcji: Ula Kijak
partnerzy: Urząd m. st. Warszawa, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Staromiejski Dom Kultury, Stowarzyszenie im. Franciszka Ryksa

Grupa Artystyczna Koncentrat od jesieni 2005 roku pracowała nad projektem spektaklu opartego na połączeniu kosmologii, fizyki kwantowej i tańca. Niespodziewanie po opracowaniu całej koncepcji spektaklu (pod roboczym tytułem "Herezja kwantowa" twórcy podjęli decyzję o całkowitej zmianie spojrzenia na analizowane problemy. Tak więc niejako na gruzach "Herezji..." niespodziewanie powstał autoironiczny spektakl "Powiedz mi, że wyglądam bosko".

Anka Jankowska i Rafał Dziemidok: - Zastanawialiśmy się nad istotą cięć w czasoprzestrzeni, które przeniosą bohaterów w inne światy i oto po intensywnej pracy nad szukaniem języka tej opowieści oraz miejsc, w których te światy się znajdują, znaleźliśmy się (niespodziewanie) w rzeczywistości teatralnej. W ostatniej możliwej chwili, podjęta została decyzja o zmianie tytułu oraz punktu ciężkości przedstawienia. Tytułowa kwestia, to ostatnie życzenie wykonawcy przed wejściem na scenę. To wyjście rozpocznie dla niego podróż pomiędzy światami. Czas będzie płynął inaczej, zaczną zmieniać się parametry wszystkiego - ciała, wieku, płci. To podróż, podczas której może przydarzyć się wszystko. Podroż, można by rzec, kwantowa.
Teatr jest właśnie takiego rodzaju podróżą. Aktor w kulisie jest jeszcze sobą, a po wykonaniu kroku - to już kto inny. Na scenie inaczej płynie czas - i w sensie literackim, i fizjologicznym. Spektakl to zmiany rytmu, kaskada sprzecznych emocji, zmaganie się ze sobą, z widzami oraz z nieprzewidzianymi sytuacjami. Przetrwanie bohaterów w takim środowisku zależy od ich refleksu, perfekcji wykonania "elementów obowiązkowych", sprawności fizycznej i umiejętności. I nie zawsze jest to przyjemne. Nasi bohaterowie, powodowani wewnętrznym i zewnętrznym przymusem łatają swoje braki, walczą, lecz nie zawsze wygrywają.

"Powiedz mi, że wyglądam bosko" to przedstawienie więcej niż zwyczajowo autotematyczne, to metapodróż - podróż po podroży, którą jest wykonawstwo sceniczne: aktorstwo, taniec, ale też sport i uczenie. Bohaterowie są być traktowani bez pietyzmu i bez litości, ale również bez agresji czy niechęci. Jak wszyscy inni próbują sprostać stale rosnącym wymaganiom życia, przy nie zawsze proporcjonalnie rosnących możliwościach.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone