wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
październik 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Warsztaty z Grzegorzem Pańtakiem

[23.10.2006] Warszawska Szkoła Tańca Riviera (ul. Waryńskiego 12) zaprasza na warsztaty weekendowe modern jazz i broadway jazz z Grzegorzem Pańtakiem w dniach 28-29 października. Techniki: modern jazz (poziom średniozaawansowny), godz. 17.00-18.30 i 12.00-13.30; broadway jazz (poziom początkujący), godz. 18.40-20.10 i 15.20-16.50. Cena 75 zł. Kontakt: (0-22) 825 59 36.

Modern jazz - technika syntetyzująca podstawowe zasady modern (contract i release) z charakterystyczną dla tańca jazzowego izolacją, czyli wykonywaniem niezależnych ruchów poszczególnych części ciała. Rozwija umiejętność koordynacji, bazuje na wewnętrznym rytmie niezależnym od akompaniamentu muzycznego.

Broadway jazz - tak jak bogata melodycznie i rytmicznie, jak opisowa jest muzyka musicalowa, tak samo bogaty pod względem ekspresji i formy jest broadway jazz. Ten styl wyraża najróżniejsze uczucia, od euforycznej radości do subtelnej melancholii. Twórcy broadway jazzu sięgają do wielu rodzajów i technik: do tańca jazzowego, klasycznego i pantomimy, do tańca rewiowego i stepowego, do folkloru i tańców towarzyskich, etnicznych i charakterystycznych dla danego stylu tanecznego.

Grzegorz Pańtak - tancerz, pedagog tańca, choreograf. Współzałożyciel i wicedyrektor Kieleckiego Teatru Tańca. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu (ekstern) oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Wiedzę z zakresu stylów tańca jazzowego poszerza od 1994 u pedagogów paryskich szkół tańca Centre International de Danse Jazz i Studio Harmonic. Tańczył partie solowe w realizacjach Kieleckiego Teatru Tańca w choreografii Elżbiety Szlufik-Pańtak, Piotra Galińskiego i Thierry'ego Vergera. Otrzymał nagrodę Miasta Kielce za działalność kulturalną za 2002 r., trzecią nagrodę w Konkursie Choreograficznym w Duncan Centre w Pradze w Czechach (2005 r.), był półfinalistą prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Baletu i Tańca Współczesnego w Nagoii, w Japonii (2005 r.).


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone