wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
październik 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Etienne Guilloteau w Poznaniu

[24.10.2006] Etienne Guilloteau ze spektaklem "skene" w Starym Browarze w Poznaniu. Prezentacja odbędzie się 28 października w Studio Słodownia +3 (ul. Półwiejska 42). Bilety w cenie 10 i 15 zł. Kontakt: tel. (0-61) 859 61 22.

Recenzje spektaklu:

Etienne Guilloteau ukończył szkolę P.A.R.T.S. spektaklem "Love me two times". W tej solowej choreografii inteligentnie ukazał niepewność relacji między wspomnieniami i pamięcią ciała. Duet "skene", z udziałem Claire Croizé, jest podobnie inteligentny w swoim pomyśle, ale niezaprzeczalnie oddziałuje także na poziomie emocjonalnym.
"Skene" towarzyszy cytat autorstwa Gilles'a Deleuze: "Dziecko w ciemności, otulone w strach, podśpiewując dodaje sobie otuchy. Maszeruje z piosenką. Zagubione, znajduje kryjówkę, lub podążając za słowami przyśpiewki szuka właściwej drogi najlepiej jak umie. Piosenka jest jak zarys spokoju i stabilizacji w samym centrum chaosu". W spektaklu tym chaosem jest pustka sceny.
Na początku nie ma nic poza krzesłem i stojącą obok Claire. Stawia sobie krzesło na stopach, ogląda je, tańczy z nim. Tak naprawdę nic się nie zdarza, nawet gdy kopnąć krzesło gwałtownie. Wszystkie jej działania domagają się od krzesła jakiejś "odpowiedzi": przeskakiwanie, leżenie pod krzesłem, rzucanie i tańczenie z nim... Wszystkie te akcje są do pewnego stopnia abstrakcyjne, trudno w nich jednak nie zauważyć metafory samotności. To poczucie osamotnienia pozostanie w spektaklu już do końca, nawet wtedy gdy pojawi się na scenie Guilloteau. (...) Wrażenie potęguje brak dosłownego kontaktu między tancerzami, choć ich gesty wykonywane są w idealnym synchronie. Pozostają one jednak tylko pustymi znakami. Tancerze zaś pozostają samotni we dwoje. (...)
Zakończenie zaskakuje: nagle milknie muzyka i światła gasną. Głęboka ciemność staje się nagle niepewną przyszłością. Piękno spektaklu leży we wzajemnej grze między muzyką (koncerty fortepianowe Mozarta) i ruchem owocującej zarazem abstrakcyjną i mocną wizją nieustannej komunikacji między ludźmi: nigdy bezpośredniej, zawsze meandrującej, zupełnie jak muzyka - jedyna rzecz nie dopuszczająca do nas strachu przed pustką".
Pieter T'Jonck, "De Tijd", 4.04.2004


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone