wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
październik 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Konferencja "Performatyka: perspektywy rozwojowe"

[24.10.2006] Ośrodek Grotowskiego we Wrocławiu (ul. Rynek-Ratusz 27) organizuje w dniach 7-10 grudnia konferencję naukową pt. "Performatyka: perspektywy rozwojowe". Konferencja przygotowana została przez Ośrodek Grotowskiego we współpracy z dr. Tomaszem Kubikowskim i Akademią Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Bezpośrednim impulsem do zorganizowania tego wydarzenia jest polskie tłumaczenie książki Richarda Schechnera "Performance Studies: an Introduction" (oparte na drugim, poprawionym wydaniu anglojęzycznym). Polska edycja "Performatyka: wstęp", która ukaże się nakładem Ośrodka Grotowskiego (przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP), przygotowywana jest przez dr. Tomasza Kubikowskiego we współpracy z Marcinem Rochowskim.
Kontakt: tel. (0-71) 34 45 320.

Sympozjum poświęcone celom i perspektywom performatyki, jej roszczeniom i ograniczeniom, możliwościom rozwoju i szerszych kontekstów kulturowych odbędzie się w przestrzeni, w której w latach 1965-1984 działał Teatr Laboratorium. Warto zauważyć, że to właśnie praktyka artystyczna Jerzego Grotowskiego wytyczała nowe szlaki zarówno dla twórców jak badaczy teatru w drugiej połowie XX wieku. Poszukiwania Grotowskiego z lat siedemdziesiątych poszerzały granice sztuki przedstawień (okres kultury czynnej). W latach późniejszych dzięki praktycznym badaniom działań rytualnych, twórca pogłębił rozumienie fenomenu teatru. Nie ma wątpliwości, że wielokulturowa droga poszukiwań Grotowskiego uczyniła go jednym z prekursorów antropologii widowisk.

Wrocławska konferencja stanowić będzie spotkanie wybitnych badaczy wyznaczających kierunki rozwojowe performance studies, włączających do swych refleksji zdobycze różnych dziedzin wiedzy: antropologii, filozofii, językoznawstwa, literaturoznawstwa, socjologii, teatrologii oraz teorii sztuki i nowych mediów. Wśród zaproszonych gości z zagranicy, którzy potwierdzili swoją obecność, znaleźli się profesorowie: Marvin Carlson, Jon McKenzie, Janelle Reinelt i Richard Schechner ze Stanów Zjednoczonych, Richard Gough i Alan Read z Wielkiej Brytanii, Marco de Marinis z Włoch, Patrice Pavis z Francji, Christopher Balme i Heiner Goebbels z Niemiec. Grupa polskich uczonych: Dobrochna Ratajczakowa, Janusz Degler i Leszek Kolankiewicz została zaproszona do udziału w dyskusji panelowej, która będzie miała miejsce w ostatnim dniu sympozjum. Konferencja ma charakter otwarty (nie będą pobierane opłaty wpisowe), spotkania będą dokumentowane, a referaty i zapis dyskusji zebrane zostaną w tomie pokonferencyjnym.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone