wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
październik 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


XIII Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji Rozdroże 2006

[27.10.2006] Publikujemy potwierdzony przez organizatorów program XIII Międzynarodowych Spotkań Sztuki Akcji Rozdroże 2006, które odbędą się w dniach 10 - 30 listopada w Warszawie. Festiwal poświęcony jest spektaklom artystów z Niemiec i Warszawy i odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. Kurator: Janusz Marek. Sprzedaż biletów na spektakle Studium Teatralnego i Akademii Ruchu - w miejscach prezentacji na godzinę przed występami Sprzedaż biletów na występy Susanne Linke: kasa Teatru Wielkiego Opery Narodowej, tel. 022 826 32 88 (rezerwacja: tel. 022 826 50 19 lub 69 20 208).

CSW Zamek Ujazdowski od 1994 organizuje unikalny w skali Polski interdyscyplinarny festiwal prezentujący twórczość artystów działających na pograniczu teatru, tańca i sztuk wizualnych. Podczas dwunastu edycji festiwalu wystąpili na nim m.in. grupa "ROSAS" Anny Teresy de Keersmaeker z Brukseli, zespół Meredith Monk z Nowego Jorku oraz tancerz Kazuo Ohno z Japonii. Tegoroczna trzynasta edycja festiwalu dedykowana jest artystom z Niemiec i Warszawy. Twórcy z Niemiec gościli na festiwalu już w 1998; wspólnie z Instytutem Goethego zaprezentowano wtedy m.in. słynny Teatr Tańca Piny Bausch z Wuppertalu. Podczas tegorocznego festiwalu zaprezentowane zostaną zarówno zjawiska z pogranicza tańca i teatru ruchu, jak i z pogranicza teatru, performance art i akcji plastycznej. Na festiwalu wystąpią artyści kilku generacji: zarówno twórcy o wieloletniej, ugruntowanej międzynarodowej renomie (jak np. Susanne Linke), jak i twórcy, którzy zyskali uznanie widzów i krytyków w ostatnich latach (jak np. Studium Teatralne z Warszawy). Współorganizatorzy Rozdroża: Fundacja Sztuka i Współczesność, Teatr Wielki - Opera Narodowa

Rozdroże 2006 - program:

10 listopada, godz. 19.00, siedziba teatru Studium Teatralne, ul. Lubelska 30/32
"Henryk.hamlet.hospital" (H.H.H) - Studium Teatralne z Warszawy
Po drugiej prezentacji - spotkanie artystów z widzami

13 listopada, godz. 18.00 i 20.00, CSW Zamek Ujazdowski
"Chińska lekcja" - Akademia Ruchu z Warszawy
Po drugiej prezentacji - spotkanie artystów z widzami

14 listopada, godz.18.00, CSW Zamek Ujazdowski
Spotkanie z członkami teatru Akademia Ruchu połączone z prezentacją dokumentacji

28 listopada, godz. 18.00, CSW Zamek Ujazdowski
Spotkanie z Susanne Linke, niemiecką tancerką i choreografką ilustrowane projekcją zapisów jej prac

29 i 30 listopada, godz. 19.15, Teatr Wielki - Opera Narodowa
"Im Bade wannen" oraz "Akut" - Susanne Linke
Po drugiej prezentacji - spotkanie artystki z widzami

Susanne Linke jest jedną z trzech - obok Piny Bausch i Reinhild Hoffmann - najwybitniejszych tancerek i choreografek niemieckich. Ceniona przede wszystkim za swe prace solowe, jest także współtwórczynią zjawiska teatru tańca. Uczennica legendarnej Mary Wigman i słynnej Folkwang Hochschule, łączy w swej pracy niemiecką tradycję ekspresjonistyczną z doświadczeniami współczesnego teatru tańca. Od 1972 zajmuje się choreografią. Kierowała m.in. zespołami: Folkwang Tanzstudio, Bremer Tanztheater i Company Susanne Linke. Tworzyła choreografie m.in. dla Jose Limon Company w Nowym Jorku, Opery Paryskiej i Nederlands Dans Theater. Nigdy nie gościła w Warszawie. Podczas festiwalu artystka dwukrotnie zaprezentuje wieczór tańca złożony z dwóch własnych, solowych choreografii, we własnym wykonaniu. Pierwsza z nich to klasyczna już choreografia Im Bade wannen z 1980 (wznowiona w 2001). Krótkie solo do muzyki Erica Satie jest lakonicznym studium uczuć kobiety. Druga choreografia Akut - to solo, które stanowiło część wieczoru Tanz - Dis - Tanz z 2003, prezentowanego wspólnie z solową pracą Ursa Dietricha. Akut łączy taniec na żywo z projekcją filmu prezentującego taniec artystki w zamkniętej przestrzeni. Widzowie obserwują relacje pomiędzy światem wewnętrznym artystki, a jej ruchem w przestrzeni oraz między ruchem fizycznym, a wirtualnym obrazem.

Warszawski teatr Studium Teatralne istnieje od 1996. Jest jednym z najbardziej interesujących zjawisk sceny teatralnej w Polsce powstałych w latach 90. Przedstawienia teatru inspirowane twórczością Jerzego Grotowskiego wyróżniają się ekspresyjnym aktorstwem na pograniczu ruchu i tańca. Podczas festiwalu grupa zaprezentuje swój nowy spektakl Henryk, Hamlet, Hospital (H.H.H.). Przeżycia głównego bohatera, pacjenta szpitala psychiatrycznego są punktem wyjścia do refleksji nad kondycją człowieka współczesnego.

Grupa Akademia Ruchu z Warszawy istnieje od 1973. Jej działania sytuują się na pograniczu teatru, performance art i akcji plastycznej. Podczas festiwalu grupa dwukrotnie zaprezentuje swą nową pracę Chińska lekcja. Jest to seria krótkich performances z pogranicza akcji plastycznej.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone