wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
październik 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Warsztaty w Śląskim Teatrze Tańca

[28.10.2006] Warsztaty tańca współczesnego i integracyjnego w Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu od 3 listopada. Zajęcia Warsztatów Tańca Współczesnego odbywają się w sali baletowej ŚTT (ul. Żeromskiego 27). Koszt udziału: 150 zł Zgłoszenia: Śląski Teatr Tańca, tel. (0-32) 281 82 53. Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Integracyjnego odbędą się 4 listopada. Koszt: 100 zł (osoby niepełnosprawne bezpłatnie).

Warsztaty Tańca Współczesnego

3 listopada
godz. 15.30 - 17.30 - Sebastian Zajkowski - taniec współczesny
godz. 19.00 - spektakl "Reakcja chemiczna", chor. Jacek Łumiński

4 listopada
godz. 10.00 - 11.30 - Aleksander Kopański - zajęcia ogólnorozwojowe
godz. 12.00 - 13.30 - Sylwia Hefczyńska-Lewandowska - taniec współczesny
godz. 13.30 - 14.30 - przerwa
godz. 14.30 - 16.00 - Eva Lackova - balet dla tancerzy tańca współczesnego
godz. 16.30 - 18.00 - Korina Kordova - taniec współczesny

5 listopada
godz. 10.00 - 11.30 - Aleksander Kopański - zajęcia ogólnorozwojowe
godz. 11.45 - 13.15 - Korina Kordova - taniec współczesny
godz. 13.30 - 15.00 - Eva Lackova - balet dla tancerzy tańca współczesnego

Sylwetki pedagogów:

Eva Lackova - w roku 1994 ukończyła Konserwatorium Taneczne w Bratysławie a w 1999 r. - Akademię Sztuk w Bratysławie. Uczestniczyła w wielu warsztatach tańca i choreografii - w Boswill, Neuchatel i Wiedniu, Palamos. Była tancerką Contemporary Dance Company of Bratislava, w Słowackim Teatrze Narodowym, Bratislava Dance Theatre i Balecie Praskim. Jako pedagog pracowała z Allegro Dance Company, Teatrze Tańca Bralen, Baletem Praskim, Teatrem Miejskim w Baden, prowadziła warsztaty tańca w Berlinie.

Aleksander Kopański - urodzony w 1979 roku w Kielcach. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej. Przez 10 lat trenował akrobatykę sportową zdobywając wiele nagród w tym 2. miejsce na Mistrzostwach Polski. Uczestniczył w zajęciach tańca współczesnego oraz baletu prowadzonych przez Janusza Skubaczkowskiego. W 2004 roku dołączył do grupy tancerzy Śląskiego Teatru Tańca.

Korina Kordova - urodzona w 1978 r. w Brazylii, trenowała balet klasyczny, modern i współczesny w Sao Paulo, USA oraz Holandii. Od 1999 do 2001 studia teatralne z Grupo Tapa w Sao Paulo, studia dziennkikarskie. Współpracowała z Joao Andreazzi, Deborą Salgueiro i Suzaną Gomes. Od 2005 roku tancerka Śląskiego Teatru Tańca.

Sylwia Hefczyńska-Lewandowska - jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie specjalizowała się w gimnastyce artystycznej. Przez sześć lat prowadziła zajęcia z dziećmi w Centrum Kultury we Wrocławiu. Od 1993 roku uczestniczyła w warsztatach tańca współczesnego organizowanych w całej Polsce. W 1995 roku dołączyła do grupy tancerzy Śląskiego Teatru Tańca. Zdobyła również dyplom tancerza zawodowego, przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich oficjalnie honorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Sebastian Zajkowski - umiejętności zawodowe zdobył Państwowej Szkole Baletowej w Bytomiu. W 1987r. po 8 latach intensywnej edukacji opuścił szkołę dla zawodowego zespołu. Później jako artysta Teatru Rozrywki występował w wielu produkcjach głównie o charakterze musicalowym, baletowym i w farsach. Latem 2000 r. Zajkowski dołączył do Śląskiego Teatru Tańca. Od tego czasu stworzył wiele ról w spektaklach Jacka Łumińskiego m.in. w "Niewinnych marzeniach u schyłku", "Na końcu tęczy", "Na krawędzi dnia i snu", "7,5", we "Wrzaskowisku" czy w "Czarze zwyczajnych dni. Śnie świętego". Jako członek zespołu występował w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Niemczech, Portugalii, Indiach, na Litwie, w Wielkiej Brytanii, Francji i Szwajcarii. Regularnie prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży w studiu Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. W 2005 r. łącząc siły z Leszkiem Stankiem, kolegą z zespołu, Sebastian Zajkowski zadebiutował jako choreograf tworząc spektakl "Środek ciężkości".

Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Integracyjnego

4 listopada
godz. 10.00 - 13.00 - zajęcia warsztatowe
godz. 13.00 - 14.30 - przerwa
godz. 14.30 - 17.30 - zajęcia warsztatowe

Śląski Teatr Tańca poszukuje do współpracy tancerzy i wielbicieli tańca, osób lubiących tańczyć niezależnie od stopnia własnych umiejętności i sprawności fizycznej. Szczególnie zaprasza osoby niepełnosprawne fizycznie, poruszające się na wózku inwalidzkim i wszystkich otwartych na nowe, ciekawe wyzwania."Zakładamy alternatywny integracyjny teatr tańca współczesnego i liczymy na długotrwałą współpracę" - piszą organizatorzy.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone