wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
listopad 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


"Vichry" na Torwarze

[09.11.2006] Polska Agencja Muzyczna zaprasza w dniach 9, 10 i 11 listopada do hali Torwaru w Warszawie na taneczne widowisko o wspólnych korzeniach trzech słowiańskich narodów: Polaków, Czechów i Słowaków. Autorami są kompozytor i dyrygent Lewron Orchestra Leszek Wronka oraz reżyser i choreograf Jarosław Staniek. Premiera spektaklu odbyła się 25 października 2006 roku w Bratysławie.

"Vichry" są widowiskiem tanecznno-muzycznym wykorzystującym projekcje multimedialne. Stylizowany na archaiczny język narracji widowiska nie służy tylko przekazywaniu treści, ale przede wszystkim "maluje" i odtwarza świat, który kryje się w wyobraźni współczesnego widza - świat pogańskiego rytuału, sobótkowych nocy, wianków, rusałek, chochlików, złych wiedźm, bożków i czarów. To czas silnych emocji, pasji, miłości, walki, okrucieństwa i braku litości.

To opowieść osnuta na legendach ziem czeskich, słowackich i polskich. Opowiada historię pełną namiętności i okrucieństwa osadzoną w świecie pogan. Słowiański bóg Beskid zwołuje trzy potężne wichry - Hudmę, Morhę i Zemrę, aby zemścić się na ludziach za nieposłuszeństwo. Wichry jednak odwracają jego zamiar przeciwko niemu i rodzą mu Syna, który zakochuje się w ziemskiej dziewczynie Solannie. Bóg pragnie zatrzymać Syna przy sobie i za pomocą złych wichrów w jednej chwili sprowadza na niego całe zło jakie jest w stanie zgromadzić. Syn okrutnie krzywdzi Solannę, a ta rzuca się do rzeki. Jest to czas Zemry - wichru śmierci. Baśń opowiadana przez blisko 100 tancerzy, muzyków i aktorów z Polski, Czech i Słowacji głosi proste, ale ważne przesłanie - te trzy narody mają wspólne korzenie na słowiańskiej ziemi, wspólne źródła, o których trzeba mówić, aby nie wyschły. W rolę Zemry - "najczarniejszej z czarnych wiedźm" wcieli się Joanna Liszowska.

Najważniejsi tancerze przedstawienia: Monika Andrzejkiewicz, Katarzyna Barcik, Iwona Czechowska-Staniek, Katarzyna Gruca-Rosół, Inga Pilchowska, Joanna Ziemczyk, Filip Michalak, Szymon Osiński, Jurij Stesew, Mirosław Woźniak, Michał Zawadka, Paweł Żelazko, Katarzyna Kaliszewska. Grupa baletowa została wybrana podczas castingów, które odbyły się w czerwcu 2006 r. w Warszawie i Krakowie. Widowisko uświetnią artyści z grupy Teatr Na Trapezach Beaty Wojciechowskiej - Barbara Wojciuk i Mariusz Dobrowolski.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone