wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
listopad 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Kontakt improwizacja w Warszawie

[13.11.2006] Renata Piotrowska rozpoczyna regularne zajęcia z kontakt improwizacji w Warszawie. Stałe terminy zajęć: czwartki, godz.10.00 - 11 30 (Centum Łowicka, sala baletowa, ul. Łowicka), czwartki, godz. 19.00 - 20 30 (szkoła podstawowa nr 221, mała sala gimnastyczna, ul. Ogrodowa 42/44). Cena: 60 zł za miesiąc (4 spotkania raz w tygodniu), 20 zł (pojedyncze spotkanie). Zapisy: tel. 0 605 36 70 69.

Prowadzenie:

Renata Piotrowska - aktorka (absolwentka Akademii Teatralnej), contact improviser, choreografka, psychoterapeutka tańcem i ruchem w trakcie studiów przy Polskim Instytucie Terapii Tańcem i Ruchem w Warszawie. Członek Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii. Współpracuje z Teatrem Academia z Warszawy oraz z teatrami we Włoszech i w Izraelu. Uczestniczyła w wielu warsztatach i stażach tańca współczesnego w Polsce, Niemczech, Izraelu oraz Holandii (The School of New Dance Development). Pracowała z takimi tancerzami jak: Wojciech Mochniej, Milan Kozanek, Eckhard Muller, Arie Bursztyn, Stephanie Maher, Laura Chapman. Pracuje z kobietami - ofiarami przemocy w rodzinie używając technik terapii tańcem z elementami kontakt improwizacji. Prowadzi warsztaty z improwizacji teatralnej i tanecznej. Tworzy własne choreografie (m.in."Nieprzemijający urok zachodów słońca", "Gra w dybuka", "Lament malinowy").

Zajęcia z kontakt improwizacji

Kontakt improwizacja powstała we wczesnych latach 70. w Stanach Zjednoczonych. Jest to improwizowany duet, forma tańca opierająca się na utrzymywaniu punktu kontaktu dwóch ciał i dzieleniu ciężaru w trakcie ruchu. Tancerze w kontakt improwizacji skupiają się na fizycznych odczuciach dotyku, wsparcia, utrzymywaniu i traceniu balansu, przeciwwagi i upadaniu w relacji z innymi ludźmi. Kreują w ten sposób dialog w ruchu.

Podczas zajęć, wykorzystując wyżej wymienione elementy i czerpiąc z ruchu naturalnego, uczestnicy poruszają się w pozycji leżącej, blisko ziemi lub stojącej, w relacji ze sobą, z drugą osobą lub z grupą. Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką a kończą otwartą improwizacją podczas której uczestnicy mają szansę na wykorzystanie wcześniej poznanych elementów i doświadczeń w spontanicznym, swobodnym tańcu, zabawie. Zajęcia z kontakt improwizacji prowadzone są w atmosferze zaufania, słuchania siebie nawzajem i otwartości. Umożliwiają uczestnikom rozwój i pogłębianie swoich doświadczeń tanecznych w przyjazny dla nich sposób. Zajęcia z kontakt improwizacji wzmacniają sprawność fizyczną, poszerzają zakres ruchowy, rozwijają kreatywność i umiejętność komunikacji niewerbalnej, pogłębiają nasze zaufanie do siebie i innych, dają radość z tańca.

Kontakt improwizacja wywodzi się z kilku dziedzin: tańca współczesnego, sportu, sztuk walki i intymnej, osobistej interakcji.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone