wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
listopad 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Teatr Tańca Alter w Krakowie

[18.11.2006] 25 listopada o godzinie 19.00 na Krakowskich Spotkaniach Baletoffowych w Krakowie Teatr Tańca Alter wystawi spektakl "Sin piel".

"Sin piel"
Teatr Tańca Alter
choreografia i wykonanie: Magdalena Witwicka i Izabela Chlewińska
światło: Paweł Skalski
premiera: 29.04.2005, Młodzieżowy Dom Kultury, Kalisz

"Sin piel" w języku hiszpańskim znaczy "bez skóry". Spektakl jest formą otwartą, implikujacą niezliczoną ilość znaczeń ; to rodzaj metafory, wykorzystanej do uruchomienia własnej ekspresji i intensywnych emocji.

Autorski spektakl tancerek Teatru Tańca Alter był już prezentowany na V Ogólnpolskim Festiwalu Tańca Współczesnego Polemiqi w Warszawie (2005), Ponderosa Dance Festival w Niemczech (2005), Scenie Promocyjnej w Ośrodku Działań Twórczych w Warszawie (2005), Festiwalu Tańca Współczesnego "Impresje" w Ełku (2005) oraz na Scenie Prezentacji XIV Międzynarodowych Prezentacji Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu (2006).

Magdalena Witwicka - absolwentka NKJO i Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu. Tancerka zespołu Studnia, prowadzonego przez Anię Wytych-Wierzgacz w latach 2002 - 2003 przy PPSAK. Od 2004 roku związana z Teatrem Tańca Alter.

Izabela Chlewińska - absolwentka I Wydziału Akademii Muzycznej w Łodzi pod kier. prof. B. Ostrowskiej (Katedra Rytmiki i Improwizacji Fortepianowej). Ukończyła Kurs dla Instruktorów Tańca Współczesnego w Łodzi. Wykładowca Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu. Naukę tańca współczesnego rozpoczęła w Teatrze Tańca Współczesnego PRO (Pracownia Ruchu Otwartego) pod kier. Katarzyny Grambo i Katarzyny Martyki w Łodzi. Z Teatrem Tańca Alter związana od 2004 roku.

Teatr Tańca Alter został założony w 1985 roku przez ruchmistrza Witolda Jurewicza - dyrektora artystycznego i głównego autora spektakli Teatru. Projekty powstają przede wszystkim w oparciu o indywidualny ruch tancerzy, ich własne poszukiwanie i precyzowanie postaci scenicznych oraz relacji między nimi. Abstrakcyjność i symbolika artystycznego przekazu, ciągłe poszukiwanie nowych możliwości w ruchu pozwalają ujawnić się osobowościom tancerzy i spotęgować ich kreacyjne możliwości. Cechą, która szczególnie wyróżnia Alter i nadaje właściwy mu charakter jest pozostawanie w ciągłym procesie tworzenia, dzięki czemu jego spektakle stale podlegają przemianom. Kolejne projekty, zarówno sensu stricto teatralne, jak i happeningi, nie są kompozycjami choreograficznymi w klasycznym rozumieniu, jako że dążeniem autorów nigdy nie jest stworzenie zamkniętej, skończonej formy. To droga twórcza jest celem samym w sobie. W codziennej pracy Alter nie opiera się na ściśle określonej technice, stara się raczej formować ruch i budować swój własny język scenicznej wypowiedzi. Na lekcjach oprócz zdefiniowanych technik tanecznych i ruchowych, improwizacji i improwizacji kontaktowej duży nacisk położony jest na niekonwencjonalne metody pracy, oparte o indywidualne podejście do każdego z tancerzy. Oddzielnym przedmiotem działań Teatru Tańca Alter jest szeroko rozumiana działalność edukacyjna. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie i gruntowne wykształcenie pedagogiczne członkowie zespołu prowadzą zajęcia i szkolenia w zakresie wielu różnych technik tanecznych i ruchowych.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone