wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
listopad 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Cykl Jacka Gębury i TT Arka

[20.11.2006] Teatr Tańca Arka z Wrocławia zaprasza na spektakle z cyklu "Tańce, których nikt nazwać nie chciał", czyli "nr 20" i "nr 21". Spektakle odbędą się 2 i 3 grudnia [uwaga nastąpiła zmiana dat] o godz. 20 na Małej Scenie Teatru Muzycznego Capitol (ul. Piłsudskiego 72) we Wrocławiu. Bilety - 10 zł. Kontakt: tel. 0 601 22 83 45.

Autorem cyklu jest Jacek Gębura, który zaprosił do współpracy aktorów i tancerzy: Annę Krych, Piotra Kamińskiego oraz Piotra Stawińskiego.

Z Teatrem Tańca Arka będzie można się spotkać również w Warszawie. Arka została zaproszona przez Stowarzyszenie Office Box i w ramach projektu "Alternatywna Scena Promocyjna" w Warszawie zaprezentuje ten sam repertuar, co we Wrocławiu. Spektakle odbędą się 12 grudnia w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki (ul. Elektoralna 12) w Warszawie.

Cykl "Tańce których nikt nazwać nie chciał" jest wynikiem przemyśleń i badań TT Arka na gruncie teatru ruchu i jego źródeł. Na przełomie lat 2005/2006 roku powstało sześć przedstawień z cyklu..., których nie poprzedzały opisy i programy wyjaśniające ich treść.

Pytanie brzmi: czy nie dałoby się przezwyciężyć ogłupiających pseudoznaczeń świata? Zedrzeć z niego znakowość, stanąć oko w oko z rzeczywistością zdezinterpretowną? Tę możliwość ma stworzyć nasz spektakl. Zgromadzimy przedmioty i teksty odarte ze swoich pierwotnych funkcji, uzyskamy dzikie zbitki zdań z rozmaitych sztuk, gesty niewytłumaczalne, choć jeszcze wczoraj coś znaczące. Stworzy to wszystko konglomerat rozbitych znaków, w których może powstanie, obok bezsensownych asocjacji, konstrukcja będąca "znaczeniem" w najgłębszym sensie tego słowa (co nie oznacza, że dałoby się ono sformułować za pomocą tradycyjnego języka - raczej nie, skoro wymaga zobaczenia najpierw świata w całej jego totalności). Jeśliby nawet ta próba miała skończyć się niepowodzeniem, będzie jednak udana, gdyż pozostanie po niej wiara, że gdzieś istnieje to "znaczenie", do którego nie udało się nam dotrzeć".
Jerzy Sosnowski-Wielościan

Teatr Tańca Arka rozpoczął swoją działalność spektaklem "Między nami Człowiekami" wystawionym w 1999 roku na deskach teatru Capitol we Wrocławiu. Teatr powstał z inicjatywy Jacka Gębury i grupy ludzi poszukujących teatru, w którym przewodnimi środkami wypowiedzi jest ruch. Bohaterami prezentacji TT Arka są: ruch i jego jakość, rytm, artykulacja i dynamika ruchu "tancerza", kreowanie przestrzeni i świadome bycie w niej. W swoich spektaklach Arka stara się uśmiechać w stronę wad człowieka, malując go jednakże w pozytywnych barwach. Dla zespołu ważne jest szukanie odpowiedniej treści i środków, by dobrze komunikować się z widzem, choć grupa nie stroni od zamierzonej abstrakcji i absurdu.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone