wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
listopad 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


mufmi wystawia "Pajace"

[26.11.2006] Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa i Fundacja Rozwoju Tańca zapraszają na premierowe przedstawienie "Pajace" w reżyserii i choreografii Anny Piotrowskiej. Premiera odbędzie się na Scenie Klubu DGW (Al. Niepodległości 141) Warszawie 29 listopada o godz. 20.00 (przewidziany jest również pokaz przedpremierowy o godz. 17.00). Wstęp wolny. Przedstawienie zostało sfinansowane ze środków Dzielnicy Mokotów Miasta Stołecznego Warszawa. Kontakt: tel. 0 606 877 606.

"Pajace" - premiera
reżyseria i choreografia: Anna Piotrowska
kreacja i wykonanie: Ireneusz Dydliński, Alexander Jenkins, mufmi teatr tańca
rzeźby: Mirela Baciak, Beata Czerwonko, Małgorzata Rędzińska, Magdalena Sanocka,
Olga Szypulska, Maria Wilczyńska, Aleksandra Zdunek
duet kobiecy kreacja i taniec: Patrycja Dońska, Weronika Pelczyńska
marionetki: Artur Bieńkowski, Jarosław Siwek
muzyka: Cbass&Mikobene
scenariusz i scenografia: Anna Piotrowska
zdjęcie: Tomasz Piotrowski
produkcja: Klub Dowództwa Garnizonu Warsza, eferte_Fundacja Rozwoju Tańca

Scenariusz powstał na podstawie opowiadania Tomasza Manna "Pajac", dramatu Tadeusza Różewicza "Pułapka", opery "Pajace" Ruggierro Leoncavallo, wykorzystano wiersz "Niewiedza" Bolesława Leśmiana.

Panowie i Panie!
Prosić do nas tu ten zaszczyt dzisiaj mamy
Na świetną komedię!
o ósmej wieczorem!
Przyjdziemy zabawić się,
zdążymy na porę
na świetną komedię
o ósmej wieczorem, o ósmej wieczorem...

"Pajace" Ruggierro Leoncavallo

Anna Piotrowska - założycielka mufmi teatr tańca działającego przy Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa (dawny Teatr Tańca Dystans), zrealizowała 25 choreografii. Studentka Studium Reżyserii Teatralnej przy DŻP w Warszawie, kursu instruktorskiego tańca współczesnego w Krakowie, Prywatnej Wyższej Szkoły Businessu i Administracji (Warszawa) - studia magisterskie, Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej (Warszawa) - studia licencjackie, Państwowej Szkoły Stenotypii i Stenografii (Warszawa). Laureatka Solo and Duo Dance Festival (Budapeszt 2005 i 2006), stypendystka British Council Awards 2004 – Young Polish Arts Entrepreneur. Producent przedstawienia "2moreless" Theatregroup Trava (Berlin). Jednym z największych sukcesów Anny Piotrowskiej jest fakt, że skupia wokół siebie wielu zdolnych i młodych ludzi, wprowadza ich w świat tańca i teatru, promuje ich m.in. poprzez Festiwal PolemiQi.

mufmi teatr tańca (dawniej Teatr Tańca Dystans) od dekady jest miejscem kształtowania się tancerzy, organizowane przez nią warsztaty, na które Piotrowska zawsze zaprasza najlepszych pedagogów, m.in. intensywne letnie kursy na Kaszubach oraz autorskie projekty eferte_Laboratorium choreografii - warsztaty choreograficzne dla choreografów i tancerzy; program British 4 Polish Dance dają możliwość rozwoju techniki i uczą sztuki choreografii dziesiątki młodych ludzi. Współpracuje z najlepszymi pedagogami z Polski i Europy. Zainicjowała Festiwal PolemiQi, jedyny, który pozwala młodym zespołom i choreografom i tancerzom z całej Polski prezentować swoje prace w Warszawie, organizuje warszawskie wieczory tańca i autorskie projekty kierunek.Budapeszt_Warszawa.taniec, umożliwiając wymianę doświadczeń i oferując publiczności spotkania ze sztuką tańca.

Ireneusz Dydliński - aktor, absolwent PWST w Krakowie. Od ukończenia studiów mieszka i pracuje w Warszawie. Pracował do tej pory m.in. w Teatrze Dramatycznym i Teatrze Studio. Od kilku lat współpracuje z Teatrem Narodowym. Pojawia się też w filmach, serialach i programach telewizyjnych. Zajmuje się też działalnością estradową i impresaryjną. Należy do Agencji Aktorskiej "Passa".

Alexander Jenkins - kształci się i działa w kierunku teatru tańca i teatru fizycznego. Obecnie studiuje na wydziale Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie. Jest stypendystą Mobile Academy.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone