wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
listopad 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Występ Vladimira Malakhova

[30.11.2006] Legendarny tancerz Vladimir Malakhov wystąpi w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie (pl. Teatralny 1) 1 grudnia, o godz. 19.00.

Po dłuższej przerwie Teatr Wielki - Opera Narodowa wznawia 1 grudnia słynny balet wybitnego rosyjskiego choreografa Borisa Ejfmana "Czajkowski - Misterium życia i śmierci" z muzyką symfoniczną Piotra Czajkowskiego pod dyrekcją Tadeusza Strugały. Spektakl uświetni swoim gościnnym udziałem w roli tytułowej legendarny solista światowych scen baletowych Vladimir Malakhov. To pierwszy występ tego artysty na polskiej scenie, a towarzyszyć mu będzie w przedstawieniu dwójka innych berlińskich solistów: Ronald Savkovic jako Alter Ego Czajkowskiego i Nadja Saidakova w roli żony Czajkowskiego (soliści Staatsballett Berlin).

Vladimir Malakhov jest po naszym Niżyńskim, po Lifarze, Nurejewie i Barysznikowie, kolejnym wielkim tancerzem rosyjskiego baletu, który po wyjeździe na Zachód zyskał sławę legendarnego gwiazdora tańca. Urodzony na Ukrainie, a wykształcony w Moskwie, od 1992 roku tańczy za granicą. Był czołowym solistą Opery Wiedeńskiej i American Ballet Theatre w Nowym Jorku, gościł też na innych renomowanych scenach baletowych. Zasłynął jako geniusz techniczny, niezrównany talent liryczny, nazywany wręcz przez krytykę zachodnią "tancerzem stulecia". W 2002 r. był czołowym tancerzem i dyrektorem artystycznym zespołu baletowego Staatsoper Unter den Linden Berlin. Od 2004 roku jest dyrektorem artystycznym Staatsballett Berlin.

Również kolejne przedstawienie baletu "Czajkowski" w Operze Narodowej, 3 grudnia, zapowiada się atrakcyjnie. Tym razem w roli tytułowej wystąpi gościnnie inny znakomity solista, Jurij Smiekałow z Petersburga.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone