wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl
Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.pl


wolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
listopad 2006 (4/4), grudzień 2006 (1/4)

wolna strefa - serwis tańca poleca:
Masters of Shaolin w Polsce

Wydział Tańca Współczesnego

[28.12.2006] Historyczny przełom w dziedzinie edukacji. Po wielu latach polskie środowisko taneczne może się kształcić na poziomie uniwersyteckim. Stworzenie wydziału na PWST w Bytomiu przeznaczonego dla tancerzy jest ogromnym krokiem do uruchomienia w przyszłości wyższej szkoły.
~~~~~   więcej informacji

Spektakl Studium Teatralnego

[21.12.2006] Studium Teatralne wystawi spektakl "Henryk.Hamlet.Hospital" oparty m.in. na "Dzienniku" wybitnego tancerza Wacława Niżyńskiego w dniach 21 i 22 grudnia (godz. 19). Przedstawienie odbędzie się w siedzibie teatru (ul. Lubelska 30/32) w Warszawie. Bilet 20 zł.

Ekspedycja do Indii nie doszła do skutku

[18.12.2006] Projekt Artystyczna Ekspedycja do Indii realizowany przez trójmiejskich artystów, w tym tancerzy, został przeniesiony na 2007 rok.

Eksperymentalny taniec w Wytwórni

[18.12.2006] Sześć razy zobaczyć jeszcze można w tym roku spektakl "Zum Beispiel" w Teatrze Wytwórnia w Warszawie. Spektakl w reżyserii Darii Jędry będzie grany w dniach 19-21 grudnia...
~~~~~   więcej informacji

Wykład teatralny

[18.12.2006] Instytut Teatralny w Warszawie zaprasza 19 grudnia o godz. 19.00 na kolejny wykład z cyklu Nieodrobione lekcje - Ciało i teatralność, czyli Judith Butler - odgrywanie płci.
~~~~~   więcej informacji

Taneczne programy w TVP Kultura

[17.12.2006] Uwaga, jak się dowiedział Serwis Tańca, 16 stycznia o godz. 20.30 TVP Kultura będzie transmitować na żywo z Poznania spektakl "Walk@ karnawału z postem" Polskiego Teatru Tańca.
~~~~~   więcej informacji

Serwis Tańca - nowości

[17.12.2006] Zapraszamy do przeczytania recenzji Joanny Szymajdy ze spektaklu "Spiegel" Ultima Vez (Belgia). Wim Vandekeybus świętuje właśnie 20-lecie swojej pracy artystycznej. Jego praca "Spiegel" (czyli lustro) dla tych widzów, którzy twórczość Vandekeybusa znają, jest faktycznie refleksem wcześniejszych spektakli, ale jest również zwierciadłem, w którym przegląda się własna, sceniczna i osobowa, dojrzałość tego artysty.

~~~~~   wejdź do działu: recenzje serwisu tańca


Butoh w Warszawie

[15.12.2006] 15 grudnia o godz. 19.00 w Centrum Łowicka w Jinen butoh improvisation wystąpią Japończycy Atsushi Takenouchi (taniec butoh) i Hiroko Komiya (muzyka na żywo). Zobaczymy także...
~~~~~   więcej informacji

IX Spotkania Trójmiejskich Teatrów Niezależnych

[15.12.2006] 15 grudnia rozpoczynają się IX Spotkania Trójmiejskich Teatrów Niezależnych. W Integracyjnym Klubie Artystycznym Winda w Gdańsku zobaczymy kilka wydarzeń tanecznych.
~~~~~   więcej informacji

Dwa warsztaty z Michaelem Schumacherem

[15.12.2006] W ramach projektu Stary Browar - Nowy Taniec od 16 do 18 lutego 2007 roku w Poznaniu odbędą otwarte dla publiczności warsztaty improwizacyjne z Michaelem Schumacherem...
~~~~~   więcej informacji

Finał konkursu "Atak przestrzeni w obiektywie"

[15.12.2006] Zakończył się konkurs fotograficzny "Atak przestrzeni w obiektywie", który był częścią VI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca PolemiQi 2006 w Warszawie.
~~~~~   więcej informacji

Pokazy filmów tańca

[15.12.2006] Projekcja polskich undergroundowych filmów tańca odbędzie się 17 grudnia o godz. 19.00 w Cafe Młynek w Krakowie.
~~~~~   więcej informacji

Premiera "Alchemika Halucynacji"

[11.12.2006] Sopocka Scena Off de Bicz i Teatr Okazjonalny zapraszają na premierę spektaklu "Alchemik Halucynacji" - 15 grudnia o godz. 19.00 w Sopocie.
~~~~~   więcej informacji

Bieriozka koncertuje

[09.12.2006] 13 grudnia o godz. 19.00 w Sali Kongresowej w Warszawie wystąpi Bieriozka - Państwowy Akademicki Zespół Choreograficzny Pieśni i Tańca im. Nadieżdy Nadieżdinowej.
~~~~~   więcej informacji

Anna Sylvia Achimowicz na "Neue Zeux"

[09.12.2006] Obecnie przebywająca w Linz w Austrii Anna Sylvia Achimowicz pokaże swoje prace na otwartym wieczorze "Neue Zeux" w Anton Bruckner privatuniversistet. Pokazywane będą prace w procesie: "By the fountain" - dance wideo, taniec: Anna Achimowicz, wideo I edycja: Ewa Krasucka oraz projekt "Shhhh!" - wykonanie: Anna Achimowicz, Dante Murillo, Greg Holt. Pokaz odbędzie się 11 grudnia o godz. 19.30 w Studio 1, IDA w Linz.

Konkurs na projekt rezydencyjny

[08.12.2006] Kulczyk Foundation ogłasza konkurs na projekt rezydencyjny w ramach drugiej edycji programu Solo Projekt 2007.
~~~~~   więcej informacji

Ciekawy film taneczny w Wytwórni

[08.12.2006] W ramach programu Laboratorium obrazu, odbywającego się od 9 do 16 grudnia w Teatrze Wytwórnia w Warszawie zobaczymy film "Dracula - Pages from the Virgin's Diary".
~~~~~   więcej informacji

Koncentrat na Novej Scenie

[08.12.2006] Na nowootwartej scenie warszawskiego Teatru Roma 10 grudnia wystawiony zostanie spektakl Grupy Artystycznej Koncentrat "Powiedz mi, że wyglądam bosko".
~~~~~   więcej informacji

_____Wiadomość specjalna_____

[08.12.2006] Przepraszamy za problemy techniczne, które występowały w ostatnich dniach.

_____Wiadomość specjalna_____

[08.12.2006] Spektakl "No Prince, Yes Prince", odwołany z powodu kontuzji Magdy Jędry, zostanie wznowiony w Teatrze Wytówrnia w styczniu. Osoby, które wygrały zaproszenia w konkursie wolnej strefy otrzymają bezpłatne zaproszenia na wybrany dzień pokazu tego spektaklu.

_____Wiadomość specjalna_____

[05.12.2006] Do osób, które wygrały bezpłatne zaproszenia w konkursie Newslettera wolnej strefy na spektakl "No Prince, Yes Prince" oraz wszystkich, którzy wybierają się na dzisiejszy spektakl do Teatru Wytwórnia w Warszawie. Spektakl jest odwołany z powodu kontuzji jednej z tancerek. Zwycięzcy konkursu otrzymają od wolnej strefy bezpłatne zaproszenia na ten sam spektakl w najbliższym dogodnym dla nich terminie. Niestety nie mamy dziś dostępu do skrzynki pocztowej i nie możemy poinformować o tym przez e-mail. Bardzo przepraszamy.
wolna strefa

Wariacja no XIV Teatru Dada von Bzdülöw

[04.12.2006] Teatr Dada von Bzdülöw zaprasza na wieczór Wariacja no XIV, który jest zakończeniem udanego sezonu teatru. Pokazy od 15 do 17 grudnia.
~~~~~   więcej informacji

Mallika Sarabhai w Gdańsku

[04.12.2006] 12 grudnia o godz. 19.00 w Państwej Operze Bałtyckiej w Gdańsku odbędzie się pokaz tańca kuchipudi w wykonaniu hinduskiej mistrzyni Malliki Sarabhai.
~~~~~   więcej informacji

Filmy o Pinie Bausch

[03.12.2006] 11 grudnia o godz. 17.00 w Ośrodku Grotowskiego we Wrocławiu w ramach programu Kino Teatralne zaplanowano cykl "Pina Bausch".
~~~~~   więcej informacji

Pokaz szkoły baletowej

[03.12.2006] Państwowa Opera Bałtycka w Gdańsku zaprasza 22 grudnia o godz. 18.00 na koncert baletowy "W oczekiwaniu na Wigilię". Wykonawcami będą uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku.

Taniec z MCKiS

[03.12.2006] Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie zaprasza 8 grudnia na Koncert Integracyjny w Natolińskim Ośrodku Kultury w Warszawie (koncert ma za zadanie integrować dzieci chore i zdrowe). W trakcie imprezy zespół Balonik zaprezentuje "Taniec z Girlandami". A 10 grudnia w Szydłowieckim Centrum Kultury Zamek odbędzie się pokaz powarsztatowy Teatru Ruchu Inspiracje.

Przedpremiera "Po godzinach"

[03.12.2006] Teatr Tańca Zawirowania zaprasza 3 grudnia na przedpremierowy pokaz spektaklu z cyklu "Comiesięczne Spotkania z Teatrem Tańca Zawirowania". Wstęp na spektakl "Po godzinach" jest wolny.
~~~~~   więcej informacji

"Transss" wg Ewy Wycichowskiej

[30.11.2006] Spektakl w choreografii Ewy Wycichowskiej "Transss... nieprawdziwe zdarzenie progresywne" PTT wystawiony zostanie w holu głównym Muzeum Narodowego w Poznaniu.
~~~~~   więcej informacji

Występ Vladimira Malakhova

[30.11.2006] Legendarny tancerz Vladimir Malakhov wystąpi w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie - 1 grudnia, o godz. 19.00.
~~~~~   więcej informacji

Premiera na motywach "Hamleta"

[28.11.2006] Teatr Wytwórnia w Warszawie wystawia 3 grudnia nową premierę taneczną. Spektakl "No Prince, Yes Prince" powstał w reżyserii i choreografii Saszy Pepelyaeva.
~~~~~   więcej informacji

Warsztaty choreoterapii

[28.11.2006] 2 i 3 grudnia w Poznaniu odbędzie się warsztat "Ja i moje ciało - doświadczenie pozytywnego obrazu siebie w pracy z ciałem, relaksacji i tańcu"...
~~~~~   więcej informacji

Serwis Tańca - nowości

[27.11.2006] Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Paulem Coksem, reżyserem filmu "Niżyński" (Australia, 2001). Paul Cox nie uważa swojej pracy za film dokumentalny, raczej należy go traktować w kategorii biograficznego dramatu. W "Niżyńskim" wystąpili m.in. tancerze The Australian Ballet i Leigh Warren & Dancers, narratorem, który czyta fragmenty "Dzienników" Niżyńskiego jest Derek Jacobi. "Dziennik" ukazuje stopniowe pogarszanie się zdrowia psychicznego artysty.

~~~~~   wejdź do działu: wywiady serwisu tańca


Atsushi Takenouchi w Poznaniu i w Warszawie

[27.11.2006] Uczeń Tatsumi Hijikaty - japoński tancerz butoh Atsushi Takenouchi po raz kolejny przyjeżdża do Polski. Takenouchi, który jest nie tylko tancerzem i choreografem, ale również...
~~~~~   więcej informacji

Brecht i taniec

[27.11.2006] Podczas polsko-niemieckiej konferencji naukowej "Brecht - historia czy teraźniejszość" zaplanowane zostały wykłady dotyczące tańca, teatru fizycznego i nowych mediów.
~~~~~   więcej informacji


<<< następne wiadomości     poprzednie wiadomości >>>


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zatrzeżone