wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.pl



wolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
grudzień 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Dwa warsztaty z Michaelem Schumacherem

[15.12.2006] W ramach projektu Stary Browar - Nowy Taniec od 16 do 18 lutego 2007 roku w Poznaniu odbędą otwarte dla publiczności warsztaty improwizacyjne z Michaelem Schumacherem (improvisation i instant composition). Zaplanowano także coaching project dla profesjonalistów z Michaelem Schumacherem od 19 do 23 lutego 2007 r. Liczba miejsc jest ograniczona, zapisywać będzie się można od stycznia 2007 r. Oba projekty odbędą się w Starym Browarze (Studio Słodownia, ul Półwiejska 42). Kontakt: tel. (0-61) 859 61 22.

Celem warsztatu jest próba rozwinięcia swego rodzaju "świadomej obecności" podczas improwizowania w wielu różnych sytuacjach. Każdy dzień warsztatu rozpoczynają ćwiczenia zgłębiające związki między myślą, ruchem i dosłowną obecnością w danym otoczeniu. Dążąc do zwiększenia świadomości dochodzących do nas informacji zmysłowych, wyposażamy się w narzędzia, dzięki którym łatwiej odkrywamy, że każdy moment podczas działania ma w sobie potencjał kompozycyjny. Dalsza część zajęć składa się z przykładów schematycznej i absolutnie swobodnej improwizacji zawierającej elementy tańca, muzyki, tekstu i światła. Poprzez teorię i praktykę uczestnicy warsztatu wezmą udział w procesie, w ramach którego zbiorowo doświadczą (wezmą udział w) spontanicznie stworzonej kompozycji.
Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych (z wszelkich obszarów sztuki) bez rozróżnienia na poziom zaawansowania.

Coaching project dla profesjonalistów różnych dziedzin sztuki zakończony będzie pokazem warsztatowym - improwizacyjnym jamem. Będzie istniała także szansa ubiegania się o stypendium na udział w projekcie.

Michael Schumacher przez wiele lat był tancerzem zespołu Ballet Frankfurt Williama Forsythe'a; dziś, jako jeden z ważniejszych w Europie artystów-improwizatorów, pracuje w ramach sławnej amsterdamskiej grupy choreografów i performerów MagPie Music Dance Company jednocześnie prowadząc na całym świecie warsztaty z analizy ruchu i technik improwizacyjnych. Wciąż współpracuje także z choreografami jako tancerz - w 2004 roku mogliśmy wystąpił w Poznaniu w spektaklu "STAU" Anouk van Dijk.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone