wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
grudzień 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Taneczne programy w TVP Kultura

[15.12.2006] Uwaga, jak się dowiedział Serwis Tańca, 16 stycznia o godz. 20.30 TVP Kultura będzie transmitować na żywo z Poznania spektakl "Walk@ karnawału z postem" Polskiego Teatru Tańca.

Transmisję poprzedzi specjalne studio prowadzone przez Łukasza Drewniaka. W studiu odbędzie się rozmowa towarzysząca transmisji spektaklu "Walk@ karnawału z postem" z udziałem dyrektorki Polskiego Teatru Tańca, Ewy Wycichowskiej, twórców przedstawienia, krytyków i widzów. Natomiast o godz. 21.40, po transmisji, spotkanie z widzami spektaklu i wrażenia na gorąco.

Dzień teatru tańca w TVP Kultura zakończy o godz. 2.44 pokaz filmu "Strange fish" z 1992 roku. Jest to filmowa wersja spektaklu brytyjskiej grupy tanecznej DV8. Tym razem zespół skupił się na pytaniu co znaczy kochać kogoś lub coś i uwierzyć w tę miłość. Tyrania jaka powstaje w związkach, a nawet w grupie, ból, który rodzi się w ludziach odrzuconych - to główne tematy tego spektaklu.

"Strange fish" pokazany zostanie także 7 stycznia o godz. 3.13 oraz 8 stycznia o godz. 23.53 i 20 lutego o godz. 23.32 na antenie TVP Kultura.

7 stycznia o godz. 1.00 na specjalne życzenie widzów TVP Kultura pokaże powtórkę spektaklu "De Aegypto". Jest to opowieść o wędrówce człowieka po śmierci według wierzeń starożytnych Egipcjan. Inspiracją spektaklu był wiersz poety amerykańskiego Ezry Pounda "De Aegypto" i egipska "Księga Umarłych". W warstwie obrazu widowisko odwołuje się do ikonografii starożytnego Egiptu. W warstwie muzycznej pomyślane jest jako opera z solowymi partiami wokalnymi i chórami. Twórczyni spektaklu, Jolanta Ptaszyńska, został nagrodzona w 1995 roku nagrodą "Paszporem Polityki" i nagrodą za Najlepszą Reżyserię na Międzynarodowym Festiwalu Programów Prezentujących Taniec w Gyor na Węgrzech w 1998 roku. Spektakl wyreżyserowała Jolanta Ptaszyńska, a choregrafię przygotował Wojciech Misiuro.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: ZABRONIONE

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone