wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
grudzień 2006 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Wydział Tańca Współczesnego

[28.12.2006] Historyczny przełom w dziedzinie edukacji. Po wielu latach polskie środowisko taneczne może się kształcić na poziomie uniwersyteckim. Stworzenie wydziału na PWST w Bytomiu przeznaczonego dla tancerzy jest ogromnym krokiem do uruchomienia w przyszłości wyższej szkoły. W październiku 2007 roku do zamiejscowego wydziału krakowskiego PWST w Bytomiu zostanie przyjęta pierwsza grupa studentów, którzy po obronie dyplomu otrzymają tytuł magistra "aktora ruchu".

W zamiejscowym wydziale krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Bytomiu podpisano 7 grudnia 2006 roku umowę dotyczącą powstania w nowym roku akademickim nowego wydziału kształcącego "aktorów ruchu" dla potrzeb teatru tańca. Pierwsi studenci (przewiduje się, że będzie to 20 osób) zostaną przyjęci na dzienne studia magisterskie w październiku 2007 roku. Językiem wykładowym nowego wydziału PWST w Bytomiu będzie język angielski. Program nauczania w ramach specjalizacji obejmie nie tylko współczesne formy i techniki ruchowe, lecz także aktorstwo, głos, kompozycję tańca, muzykę, teatr, performance art i przedmioty teoretyczne.

Porozumienie w tej sprawie podpisali rektor uczelni Jerzy Stuhr i prezydent Bytomia Krzysztof Wójcik. Wydział powstaje z inicjatywy Jacka Łumińskiego i jego Śląskiego Teatru Tańca. Dzięki działaniom ŚTT gmina Bytomia zobowiązała się do nieodpłatnego użyczenia budynku i przeprowadzenia jego remontu oraz do wyposażenia w potrzebny do nauki sprzęt. Gmina ma także pokryć koszty zatrudnienia części pracowników. Planuje się, by z biegiem czasu wydział na PWST w Bytomiu stał się całkowicie samodzielny. Byłby to pierwszy w Polsce samodzielnie funkcjonujący Wydział Tańca Współczesnego.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone