wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
styczeń 2007 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Joanna Czajkowska w IT

[05.01.2007] Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie (Al. Ujazdowskie 6) zaprasza na warsztaty Słowo - Ruch - Dźwięk - Emocja prowadzone przez Joannę Czajkowską. Zajęcia odbędą się 6 stycznia, w godz. 10.00 - 14.30. Wstęp wolny, ale jest konieczność wcześniejszych zapisów (szkolawidzow@e-teatr.pl). To kolejne zajęcia w Instytucie poświęcone technikom improwizacyjnym, ze szczególnym naciskiem na relację słowo - ruch - dźwięk - emocja. Punktem wyjścia będą ćwiczenia ze świadomości ciała, elementy techniki tańca współczesnego oraz ruch naturalistyczny. Uczestnicy warsztatów poznają też podstawy kompozycji ruchu tak, by wykonywana improwizacja wynikała nie tylko z impulsu, energii, czy przeżycia, a ze świadomości jakości ruchu w przestrzeni - z uwzględnieniem kształtu ciała (i jego znaczenia), tempa i energii, kierunków, czy poziomów.

Joanna Czajkowska - Absolwentka Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego i Kwalifikacyjnego Kursu Instruktorów Tańca Współczesnego przy SAK w Gdańsku (dyplom z wyróżnieniem), zdobyła dyplom artysty - tancerza przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich. Choreograf, pedagog, tancerka i członek ZASP. Związana wcześniej z Teatrem Patrz Mi Na Usta i Gdańskim Teatrem Tańca, jako choreograf i niezależny twórca debiutowała w 1997 roku. W 1998 r. rozpoczęła współpracę z Jackiem Krawczykiem powołując do życia Teatr Okazjonalny, obecnie wymieniany przez krytyków wśród czołowych polskich teatrów tańca. Współautorka spektakli "Signum Temporis", "Viva la vida!" czy "Kwadrat. Wersja 6".

W 2005 r. otrzymała Stypendium dla Twórców Kultury Marszałka Województwa Pomorskiego. Współpracowała z teatrem Kino Variatino, Teatrem Artonik z Francji, Cappellą Gedanansis, tańczyła na scenach teatralnych w całym kraju m.in.: w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Szczecinie i za granicą: Litwa, Czechy, Rosja, Islandia, Portugalia, Niemcy. Jako pedagog pracowała dla SAK w Gdańsku, Integracyjnego Klubu Alternatywnego Winda w Gdańsku i Teatru FETA. Od listopada 2003 jest wykładowcą w Sopockiej Scenie Off de Bicz. W 2006 nominowana do nagrody "Artysta Roku 2005" w plebiscycie "Gazety Wyborczej - Trójmiasto". Jest autorką programu fakultatywnego "Zarys historii sztuki tanecznej i teatru tańca" na Kulturoznawstwie Uniwersytetu Gdańskiego. We wrześniu 2006 r. w ramach programu Dance Advance była gościem Live Art Festival and Philly Fringe w Filadelfii (USA).


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone