wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
styczeń 2007 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


"Too Many Females" w Gdańsku i Toruniu

[06.01.2007] 6 stycznia w Gdańsku i 7 stycznia w Toruniu odbędzie się multidyscyplinarny, artystyczny wieczór z wideo, instalacjami, muzyką elektroniczna i performance pt. "Too Many Females", czyli "Wieczór Trzech Królowych". Wstęp 5 zł (kobiety wstęp wolny).

Miejsca i terminy

6 stycznia, godz. 22.00
Wolna Pracownia PGR ART, Stocznia Gdańska, Gdańsk

7 stycznia, godzina 22.00
Galeria dla (nad klubem NRD), ul. Browarna 6, Toruń

Fotografia

"Girls just want to have fun"! - fotografki Kamila Siwińska, Joanna Miklaszewska i Ewelina Gmerek są absolwentkami Fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu.

Kamila Siwińska, pokazywała swoje prace w Gdańsku na wystawie "Ciałość" w Spiżu w 2004 roku. Ciało ludzkie, a przede wszystkim kobiece, to jeden z najbardziej przez nią eksplorowanych motywów. Kamila, od lat z wierna czarno-białej fotografii, ostatnio zaczęła na wiekszą skalę posługiwać się nieklasycznymi technikami, co pozwoliło jej stworzyc serię niezwykłych kolaży. Wynik tych poszukiwań - seria "Madonny" stanowić będzie wątek sakralny wieczoru w PGR ART - sakrum w odmianie żeńskiej oczywiście.

Joanna Miklaszewska tworzy fotografie i obiekty. W Gdańsku jej prace ogladać mogliśmy dwukrotnie - w 2005 roku wystawiała w Klubie Żak wraz z grupą artystyczną Minilabisci, a niedawno całkiem, w październiku 2006 w pracowni PGR ART Joanna pokazała swoją promieniującą miłością Sonię. Joanna każdorazowo ze szczególną uwagą wpisuje się w specyfikę czasu i miejsca przygotowywanej wystawy. Tym razem wyczarowała dla królowych królewicza.

Ewelina Gmerek to twórczyni sybtelnych wyimaginowanych pejzaży. Przez dłuższy czas typowe dla jej prac byly: drobna skala, detal dopracowanej czarno-bialej odbitki i delikatna nutka nostalgii. W stoczni zobaczymy zupelnie inną pracę . Nostalgia? Owszem... ale niewielka skala zdecydowanie ustąpiła miejsca pełnowymiarowej egzotyce tropikalnych palm.

Performance

Dorota Walentynowicz, Aubrey Heichemer (USA) i Jessica de Boer (Holandia), czyli damski noise-band z Holandii o dzwięcznej nazwie "Polly and the Peggys".

Dorota Walentynowicz inicjatorka tego muzycznego przedsięwzięcia, podobnie jak Siwińska, Miklaszewska i Gmerek, jest absolwentką fotografii na ASP w Poznaniu. Zaproszona przez koleżanki do udziału w wieczorze trzech królowych zdecydowała się wystąpić wraz z niedawno utworzonym girlsbandem. Zespół Polly and the Peggys powstał w pazdzierniku 2006 roku w Holandii jako jedno z "dzieci" kolektywu improwizatorskiego "Rec/Play". Dziewczęta prezentują bardzo niekonwencjonalne podejście do materialu dzwiękowego. Ich instrumentarium zadziwia różnorodnoscią - banjo, tuba, organy, gitara elektroniczna, laptopy, syntezatory, nawet joystick w funkcji midi-kontrolera. No i oczywiście wokal, ktory najprościej możnaby okreslić jako histeryczny. Dziewczęta z dużą samowolą łączą techno, electro i noise przeplatając je bardziej statecznymi fragmentami soundscape'u, od czasu do czasu dorzucając wesołe sample. Ich improwizajca jest kapryśna i nieprzewidywalna.

Wirtualne tancerki

Karolina, Wanda i Emzeta - trzy zikonizowane niewiasty, które ponad pół roku temu stały się artystycznym logo Doroty Walentynowicz. Prywatnie przyjaciółki, artystycznie bogaterki filmów, instalacji a ostatnio także gier wideo autorstwa Doroty. W stoczni zobaczymy królewską wersje "Układziku" z serii "Dobrze - etiudy na trzy dziewczynki i kamerę wideo" (W tym miesią cu do zobaczenia także na Transmediale w Belinie).


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone