wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
styczeń 2007 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Trzy etapy Move It/Laboratorium

[08.01.2007] Teatr Wytwórnia w Warszawie zaprasza w styczniu na Projekt Move It/Laboratorium To projekt mający na celu przybliżyć współczesną sztukę tańca, dźwięku i obrazu. Dziedziny, którym środki masowego przekazu niesłusznie przypisały miano sztuki rozrywkowej, a które mają wszelkie predyspozycje do tego, by wciąż odkrywać je na nowo, zgłębiać ich naturę, obcować z nimi. Move It/Laboratorium to okazja, by spotkać ludzi, którzy mają niebanalne zainteresowania, którzy mają ochotę przeżyć przygodę, współtworzyć ruch, dźwięk i obraz. Move It/Laboratorium to trwające przez cały styczeń weekendowe warsztaty, prowadzone przez profesjonalistów: wykłady, projekcje filmów fabularnych i animowanych, nagrania, ćwiczenia wokalne i ruchowe. Opłata akredytacyjna za udział w wybranym warsztacie wynosi 100 zł. Kontakt: tel. (0-22) 741 23 05 lub 0 693 58 40 70.

Program warsztatów:

Laboratorium dźwięku
W trakcie trzech weekendowych warsztatów uczestnicy będą badać naturę dźwięku, poruszać temat dźwięku jako zjawiska, pracować w przestrzeni dźwiękowej. Zagadnienia merytoryczne podejmowane na warsztatach to: podstawy akustyki, najnowsze technologie dźwiękowe, dźwięk jako informacja, komunikacja dźwiękowa na dalekie odległości.

13-14 stycznia - wprowadzenie w przestrzeń dźwiękową
20-21 stycznia - podstawy wokalistyki
27-28 stycznia - praca nad utworem muzycznym

Laboratorium obrazu
Retrospektywy programów festiwalu Astigmatickino: "Nowe Technologie", "Polska Sztuka Video", filmy fabularne Guya Maddina i Pata O'Neilla, teledyski angielskiej wytwórni WARP, a także nagrodzone filmy z festiwalu Ars Electronica z ostatnich lat. Astigmatickino prezentuje projekty audiowizualne, oparte na eksperymencie, w których muzyka i obraz współgrają na tej samej płaszczyźnie i wyróżniają się zaawansowaną technologią. W programie min. spotkania i wykłady z twórcami video (min. Vj Cókierek), prezentacje programów SForma dotyczących video art i sztuki vj. oraz wykład i projekcje filmów Józefa Robakowskiego.

13-14 stycznia - wybrane projekcje filmów:
"Dracula - Pages from the Virgin's Diary"
reżyseria, scenariusz: Guy Maddin, czas: 90 min, Kanada
Film jest stylizowanym na nieme kino ekspresjonistyczne, baletem. Jest to opowieść o próbach zdobycia dwóch kobiet przez wampira. Nastrój grozy podnosi romantyczna muzyka Gustava Mahlera, a wiele sekwencji stanowi hołd dla tradycji kina grozy. Cytaty z "Nosferatu - symfonii grozy" Murnaua, "Draculi" Browninga czy wprowadzających krwawą stylistykę produkcji Hammer Sudios mieszają się z baletowymi sekwencjami, często przepełnionymi treściami erotycznymi.

20-21 stycznia - wybrane projekcje filmów:
"Copy Shop"
reżyseria, scenariusz, animacja: Virgil Widrich, czas: 12 min, Austria 2001
Historia człowieka, który kopiuje siebie aż do momentu kiedy wypełni cały świat. Film faktycznie składa się z prawie 18 000 cyfrowo skopiowanych klatek, które zostały sfilmowane kamerą 35 mm.

"Fast Film"
reżyseria, scenariusz, animacja: Virgil Widrich, czas: 14 min, Austria/Luksemburg 2003
Porwanej kobiecie na pomoc spieszy mężczyzna, ale podczas ucieczki dostają się do sekretnego centrum dowodzenia wroga. Klasyczna filmowa historia jest hołdem dla kina akcji. Twórcy filmu wydrukowali około 65 000 pojedynczych zdjęć z filmów, które przerobione na papierowe obiekty zostały zaaranżowane w historie i powołane do życia dzięki kamerze. Cała produkcja trwała dwa lata.

Laboratorium ruchu
Laboratorium contact improvisation Ruslana Baranowa, reprezentującego technikę Stive Pekstona i warsztat Tancerz/Twórca, którego założeniem jest percepcja źródeł inspiracji, które kreują nasz ruch oraz możliwość zmiany tej percepcji pod wpływem różnych czynników. Struktura warsztatów zakłada indywidualną pracę uczestników, dyskusje i konfrontacje, kładąc nacisk na świadomość procesu.

20-26 stycznia - Laboratorium contact improvisation Ruslana Baranova, reprezentującego technikę Stive Pekstona (twórca CI). Dla Ruslan Baranov CI jest źródłem radości i spontaniczną kreacją przestrzeni. Najważniejsze podczas pracy są: fizyczna gotowość i rozluźniony umysł. Spontaniczne działanie i jednocześnie pełna świadomość.

Ruslan Baranov - tancerz, choreograf, pedagog contact improvisation.Od 1999 roku zajmuje się techniką Contact Improvisation. W 2000 roku był pierwszym na Ukrainie nauczycielem contact improvisation. Pobierał lekcje u takich pedagogów jak Ester Gall (Węgry), Daniel Lepkof (USA), Benno Vooram i Zibrig Dohter (Szwecja), Brenton Chang (USA), Ekhard Muller (Niemcy). Prowadzi seminaria contact improvisation w wielu krajach oraz jest wykładowcą contact improvisation na Kijowskim University of Arts and Humanities.

27-28 stycznia oraz 3-4 lutego - Tancerz / twórca - to warsztat, który będzie twórczym, żywym procesem, zarówno dla grupy jak i poszczególnego uczestnika. Założeniem jest percepcja źródeł inspiracji, które kreują nasz ruch oraz możliwość zmiany tej percepcji pod wpływem różnych czynników. Struktura warsztatu zakłada indywidualną pracę uczestników, dyskusje i konfrontacje, kładąc nacisk na świadomość procesu.

Daria Jędra - choreograf w Teatrze Wytwórnia. Założycielka Studia Denaturat, autorka warsztatów Move It i Move It/Laboratorium. Studiowała technikę tańca contemporary u Melissy Monteros - kanadyjskiego pedagoga tańca, improwizację u Maikki Hauru w Finlandii. Wieloletnia tancerka Gdańskiego Teatru Tańca, brała udział w wielu projektach między innymi z Davidą Monk, Paulą Ross, Maikki Hauru. Od 2000 roku realizuje własne produkcje. Na deskach Teatru Wytwórnia można ją oglądać w spektaklu "Zum beispiel", którego jest reżyserem i choreografem. W pracy pedagogicznej posługuje się różnymi metodami które prowadzą do odkrycia źródła pochodzenia ruchu oraz pracuje nad świadomym posługiwaniem się nimi w celu odkrycia możliwości ruchowych.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone