wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
styczeń 2007 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Polski Teatr Tańca na żywo w TVP Kultura i Internecie

[12.01.2007] Ewa Wycichowska i prof. Wojciech Suchocki zapraszają widzów w dniu 15 stycznia o godz. 19.00 na spektakl Polskiego Teatru Tańca "Walk@ karnawału z postem" oraz w dniu 16 stycznia o godz. 20.30 na spektakl nadzwyczajny - transmisję live dla TVP Kultura i iTVP (internetowy kanał TVP), w przestrzeni Muzeum Narodowego w Poznaniu.

16 stycznia o godz. 20.30 w Muzeum Narodowym w Poznaniu odbędzie się spektakl Polskiego Teatru Tańca "Walk@ karnawału z postem" transmitowany na żywo w programie TVP Kultura. Program rozpocznie się jednak o godz. 20 specjalnym studiem prowadzonym przez łukasza Drewniaka. Realizatorem transmisji jest ośrodek poznański TVP3. Dla widzów, którzy wolą tradycyjną, teatralną atmosferę, PTT przygotował edycję bez kamer - 15 stycznia o godz. 19.00 w Muzeum Narodowym.

Premiera "Walki karnawału z postem" miała miejsce 22 stycznia 2002 roku, od tego czasu spektakl został zagrany przez Polski Teatr Tańca 60 razy w tak oryginalnych przestrzeniach jak m.in. Dwór Artusa w Toruniu, Pałac Branickich w Białymstoku, dziedziniec CK Zamek i MTP w Poznaniu, Agrykola w Warszawie czy Galeria Tower Building w Łodzi. W roku 2003 "Walk@ karnawału z postem" była prezentowana przez tydzień na Festiwalu Noorderzon w Groeningen w Holandii, w tym samym roku otrzymała Buławę Hetmańską – nagrodę publiczności Zamojskiego Lata Teatralnego.

Recenzje spektaklu:

Są piękni, niezwykli, przerażający i porażający. Muzyka płynie, rozpływa się. Wraca tonem nie znoszącym sprzeciwu, nie pozwalającym na wątpliwości. Przechodzi w bluźniercze litanie i jęki. Płynie. Wraca. Mistrz coś mówi. Czy należy mu wierzyć? Ktoś płacze. Ktoś szepcze. Widz czy aktor?(...) To spektakl? Wystawa, która ożyła? Techno party? Pokaz mody? Jarmarczne dziwowisko na rynku? Piekło?

Wracam następnego dnia. Masz wybór: post lub karnawał. Post - na lewo, karnawał - na prawo. Karnawał walczy z postem. Rozpoczynam kolejną wędrówkę. Szukam innej drogi. Dziś nikt się nie kłania. Do wyjścia prowadzą mnie czyjeś dobre dłonie. Dłonie aktora, który widzi moje łzy.
Ewa Obrębowska-Piasecka, "Gazeta Wyborcza - Poznań", 28.01.2002

Premiera Polskiego Teatru Tańca - Baletu Poznańskiego "Walk@ karnawału z postem" budzi szacunek. W czasach obcinania funduszy na kulturę, niemożności i epatowaniem skandalem - rzecz prosta i piękna o człowieku, zwykłym, przeciętnym, uwikłanym w swoje słabości, lęki, ułomności i raczej nie skorym do żalu za grzechy, współtworzona przez poznańskich artystów oraz współorganizowana przez Akademię Muzyczną i Muzeum Narodowe. Wyobraźnia, odwaga i upór Ewy Wycichowskiej pozwoliły to przedsięwzięcie urzeczywistnić. (...)
Wysadzenie publiczności z wygodnych foteli, umieszczenie w polu gry, zmieszanie z tancerzami powoduje, że widz z podglądacza i oglądacza staje się współuczestnikiem.
Izabela Przyłuska, "Gazeta Malarzy i Poetów", I /2002


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone