wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
styczeń 2007 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


"Zwykłe potrzeby" - Teatr A Part w Poznaniu

[14.01.2007] Stowarzyszenie teatralne A Part zaprasza na spektakl "Zwykłe potrzeby" do Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu - 27 stycznia o godz. 19.00.

"Zwykłe potrzeby"
Teatr A Part
scenariusz i reżyseria: Marcin Herich
występują: Marta Kadłub, Joanna Pyrcz, Monika Wachowicz, Maciej Dziaczko
reżyseria światła: Maciej Dziaczko, Marcin Herich
ruch sceniczny: Marcin Herich we współpracy z Moniką Wachowicz
muzyka: fragmenty kompozycji zespołów c.h. district, Merzbow, Toska, The Future Sound of London oraz A. Iglesiasa, H. Purcella, A. Rishauga i P. Szczepanika
kostiumy: zespół (wykorzytano też kostiumy zaprojektowane przez Dorotę Kleszcz do akcji teatralnej Teatru A Part "Get Married")
oprawa dźwiękowa: Mirosław Matyasik
tekst: trawestacja fragmentów tekstu ze scenariusza Alana Balla do filmu Sama Mendesa "American Beauty" w interpretacji Marcina Hericha
czas: 65 minut
Serdecznie dziękujemy dyrekcji i pracownikom Teatru Rozrywki w Chorzowie za gościnę i pomoc w realizacji przedsięwzięcia. Dziękujemy także wszystkim, których pomoc i inspiracja przyczyniły się do powstania przedstawienia. Spektakl został zrealizowany przy udziale środków finansowych z budżetu Samorzadu Województwa Śląskiego.

"W czyśćcu - w śpiączce - w zawieszeniu - na granicy istnienia i nieistnienia - pomiędzy - nigdzie. W przestrzeni równie odległej od dnia i od nocy, życia i śmierci, nieba i piekła. Bez dobra i zła, piękna i brzydoty, miłości i nienawiści. Tam, gdzie tak, nie i nie wiem znaczy to samo. W pomieszaniu sennej rozkoszy, spokojnego snu, majaku i koszmaru, poza zwykłością i niezwykłością, normalnością i dziwnością. Na granicy, której nie ma. W ślepej i niemej bezsilności, gdzie eony znaczy chwila. W samotności, która równie boli i nie boli. Na granicy jaźni i materii. To tam rozgrywa się ten spektakl. I tam wbrew woli zamieszkała.

Ona - bohaterka opowieści. W oderwaniu, w owym nigdzie i wszędzie, w czasoprzestrzeni, gdzie zwykłe potrzeby urastają do rangi nieosiagalnego, ich niewiarygodny, niezwykły cud - nagle daleki jak marzenie, niespełniona tęsknota - zostanie odkryty na nowo.

"Zwykłe potrzeby" to pierwsze pełnowymiarowe przedstawienie sceniczne zrealizowane pod szyldem Teatru A Part - to bezsłowny seans teatralny, łączący w sobie poetykę czarnego teatru snów, stylistykę radykalnego teatru ciała i emocji oraz elementy teatru tańca. W spektaklu można odnaleźć odniesienia do europejskiego malarstwa i literatury symbolicznej oraz twórczości filmowej Sama Mendesa i Pedro Almodóvara".
Marcin Herich


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone