wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
styczeń 2007 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Śląski Teatr Tańca - warsztaty

[14.01.2007] Śląski Teatr Tańca zaprasza na Warsztaty Tańca Współczesnego do Bytomia. Warsztaty prowadzone przez tancerzy ŚTT odbędą się w dniach 19-21 stycznia. Cena 150 zł.

Informacje o prowadzących:

Korina Kordova urodzona w 1978 r. w Brazylii, trenowała balet klasyczny, modern i współczesny w Sao Paulo, USA oraz Holandii. Od 1999 do 2001 roku uczyła się na studiach teatralnych z Grupo Tapa w Sao Paulo i studiach dziennkikarskich. Współpracowała z Joao Andreazzi ( Cia Corpos Nomades), Debora Salgueiro i Suzana Gomes. Od 2005 roku jest tancerką Śląskiego Teatru Tańca.

Sebastian Zajkowski od 10 roku życia (1987) przez 8 lat uczył się w Państwowej Szkole Baletowej w Bytomiu. W latach 1995 - 2000 pracował w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Od 2000 roku jest tancerzem Śląskiego Teatru Tańca. W 2005 roku odbyła się premiera spektakl "Środek ciężkości", którego jest współtwórcą.

Aleksander Kopański urodzony w 1979 roku w Kielcach. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej (1992) oraz Akademii Rolniczej (2004). Przez 10 lat trenował akrobatykę sportową zdobywając wiele nagród w tym II miejsce na Mistrzostwach Polski. Uczestniczył w zajęciach tańca współczesnego oraz baletu prowadzonych przez Janusza Skubaczkowskiego. W 2004 roku dołączył do grupy tancerzy Śląskiego Teatru Tańca.

Janusz Skubaczkowski tancerz, nauczyciel i choreograf. Swą karierę zawodową rozpoczynał w krakowskich teatrach tańca Kontrast i EST. W latach 1995 - 2000 tańczył w Śląskim Teatrze Tańca, gdzie współpracował z Jackiem Łumińskim, Conradem Drzewieckim, Leo Niernik (USA), Wendell Beavers (USA), Sam Costa (USA), Frank Haendler (Holandia), Diana Elshout (Holandia), Henrietta Horn (Niemcy). W następnych latach tańczył w wielu międzynarodowych projektach: Christine Brunel (Niemcy), Peter Palacio (Kolumbia), Denise Lampart (Szwajcaria). Był nauczycielem tańca współczesnego w Państwowej Szkole Baletowej w Bytomiu. Od 2000 roku prowadzi warsztaty dla tancerzy tańca współczesnego w Polsce, USA, Kolumbii. Technikę i jakości tańca współczesnego wzbogaca elementami jogi. Nagrodzony jako choreograf: I Nagroda na Konkursie Współczesnej Sztuki Choreograficznej w Witebsku 2003, I Nagroda na Międzynarodowych prezentacjach Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu 2003, II Nagroda na Konkursie tańca w Koninie 2000, III Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Gdynii 2003.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone