wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
styczeń 2007 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Warsztaty Tańca Jazzowego Jazzmania

[16.01.2007] Przypominamy, że w dniach 26-28 stycznia w Egurrola Dance Studio w Warszawie odbędą się Warsztaty Tańca Jazzowego Jazzmania. Warsztaty tańca jazzowego mają już w Egurrola Dance Studio swoją wieloletnią tradycję, ale tym razem odbędą się w ramach odrębnej, nowej imprezy - Jazzmanii, poświęconej wyłącznie technikom jazzowym. Kontakt: Egurrola Dance Studio (ul. Żwirki i Wigury 99a, Warszawa, tel. (0-22) 824 02 01 lub Al. Jerozolimskie 91, 02-001 Warszawa; (0-22) 621 27 27).

Zaproszeni pedagodzy:

Stephan Reynolds (USA) - Funk Jazz, Latin Jazz
Wśród artystów, z którymi współpracował są: Christina Aguilera, Usher, Michael Jackson, Whitney Houston, Mya, Celine Dion.

Thierry Verger (Francja) - Modern Jazz Underground
Myślą przewodnią jego lekcji jest przekazanie najistotniejszych aspektów tańca, rozwijających jednocześnie osobowość i tożsamość każdego tancerza. Thierry uczy artystycznego sposobu wyrażania siebie i pozbycia się ograniczeń związanych z określonym stylem tańca.

Leslie Wiesner (USA) - Musical Dance
Leslie brała udział w produkcjach najsłynniejszych musicali, takich jak "Cats", "Jesus Christ Superstar", "Das Phantom Der Oper", i to nie tylko jako tancerka, ale także asystentka choreografa oraz kierownik baletu. Jest uznanym nauczycielem, specjalizującym się w musical dance oraz balecie klasycznym.

Dominique Lesdema (Francja) - Jazz
Dominique to jeden z najbardziej docenianych tancerzy jazzowych, znany z desek teatrów Europy, Ameryki i Azji. Wypracował indywidualny styl bazujący na technikach tańców klasycznych, jazzie i modernie, w którym najważniejsze są naturalność ruchu i dynamika.

Style taneczne:

Funk Jazz - to połączenie jazzu i hip hopu. Styl przypominający videoclip dancing.

Latin Jazz - mieszanka elementów tańców latynoskich, takich jak salsa, mambo, samba, merengue, wplecionych w choreografie w technice jazzowej.

Modern Dance - stanowi, obok baletu, podstawę większości innych technik tanecznych. Oparty o podstawy tańca klasycznego, ale pozwalający na wyzwolenie energii, większej dynamice i dążeniu do maksymalnej ekspresji. Większość Teatrów Tańca bazuje na tej właśnie technice.Technika ta polega na wykorzystywaniu dwóch podstawowych i przeciwstawnych sobie ruchów - contraction (skurczenie) i release (rozluźnienie), oraz na fall (upadku) i recovery (odzyskaniu równowagi). Ruchy tancerza cechuje plastyka, ciągłość i dynamika; często bazuje on na naturalnych ruchach i naturalnych możliwościach ciała.

Musical Dance - zajęcia polegają na nauce choreografii z najsłynniejszych musicali, takich jak "Chicago", "Fame", "Jezus Christ Superstar", "Cats".

Jazz - jeden z najpopularniejszych stylów, na którym bazuje większość musicali i przedstawień tanecznych. Czerpie z tańca klasycznego i modern, często wzbogacony o elementy akrobatyczne. Charakterystyczne są dla niego: niezależność ruchu poszczególnych części ciała, tzw. izolacje, zgięte kolana, sylwetka lekko wychylona ku przodowi, ruch policentryczny, odbywający się w różnych płaszczyznach oraz elementy wykonywane "w parterze" i różnorodność skoków.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone