wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
styczeń 2007 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Teatr Tańca Art - "Poczekalnia", "Druga strona"

[28.01.2007] Spektakl Teatru Tańca Art zostanie pokazany 4 lutego w Sali Widowiskowej Domu Kultury Włochy (ul. 1 Sierpnia 36a) w Warszawie. Pokaz odbywa się w ramach Comiesięcznych Spotkań z Teatrem Tańca. Gospodarzem cyklu, który zaczyna przyjmować formę przeglądu warszawskich propozycji z zakresu teatru tańca współczesnego, jest Teatr Tańca Zawirowania. Wstęp wolny

4 lutego, godz. 19.00
"Poczekalnia"
Teatr Tańca Art
tańczą: Anna Gawlik, Małgorzata Kolendowicz, Karolina Kroczak,
Agata Niedolistek, Katarzyna Różycka, Anna Ryżkowska,
Anna Wojtowicz, Natalia Zhmura, Robert Śliżewski

"Poczekalnia" - tytuł spektaklu odnosi się do trzech aspektów tego pojęcia. Pierwszy nawiązuje do realności i przedstawia ciemną stronę poczekalni dworcowej, gdzie oprócz zwykłych podróżnych pojawiają się postaci z marginesu społecznego dla których to miejsce jest środowiskiem życia, gdzie rozgrywają się dramaty ludzkie. Drugi odnosi się do życia rozumianego jako poczekalnia przed śmiercią. Trzeci aspekt zaś to ostateczne na spotkanie z Bogiem, czekanie na Absolut i poszukiwanie Go w sobie samym.

4 lutego, godz. 19.00
"Druga strona"
Teatr Tańca Art
tańczą: Dominika Fastowiec, Małgorzata Kolendowicz,
Karolina Kroczak, Agata Niedolistek, Anna Pietrzykowska,
Karolina Różycka, Natalia Zhmura, Robert Śliżewski

"Druga strona" - spektakl porusza pewne aspekty spojrzenia na rzeczywistość - od najprostszego zmierzenia się z własnym, realnym odbiciem w lustrze (prawdy-kamuflaże-gry) po chęć przekroczenia tego wymiaru i realnego zaistnienia w... wymyślonym świecie. Prowadzi widza za kulisy teatru i z tej perspektywy proponuje oglądanie kreowanej rzeczywistości scenicznej. Z jednej strony realnej i namacalnej, z drugiej - całkowicie wymyślonej.

Teatr Tańca Art - teatr działa od października 2000 roku w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki na ul. Elektoralnej pod kierownictwem Roberta Śliżewskiego, byłego tancerza Śląskiego Teatru Tańca, a obecnie kierownika artystycznego Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Zespół składa się ze studentów, tancerzy uczestniczących w warsztatach tańca współczesnego w kraju i za granicą. Przedstawienia Teatru Art. Ukazują tancerza balansującego między rzeczywistością a fikcją.

Dodatkowe informacje:

Teatr Tańca Zawirowania - zespół składa się z solistów Teatru Wielkiego oraz tancerzy tańca współczesnego i ściśle współpracuje z Polskim Teatrem Tańca Ewy Wycichowskiej w Poznaniu. Wyjeżdża na występy do Berlina, Pragi i na Kretę. W budynku Starej Prochoffni w Warszawie, gdzie ma swoją siedzibę powstają autorskie spektakle, których zadaniem jest opowiadanie o emocjach przy pomocy ruchu. Liderką zespołu jest Elwira Piorun, solistka Teatru Wielkiego, która przez kilka lat występowała w teatrach baletowych w Niemczech. Tańczyła wiele solowych ról, zajmuje się choreografią. Teatr prowadzi działalność edukacyjną - od tego roku odbywają się całoroczne warsztaty, których spodziewanym efektem będzie spektakl wieńczący pracę młodych tancerzy.

Teatr jest organizatorem Festiwalu Teatrów Tańca Europy Środkowej Zawirowania, odbywającego się co roku w czerwcu - zeszłoroczna edycja odbyła się od 22 do 30 czerwca w Starej Prochowni. Wydarzenie to gromadzi w czasie tygodniowego przeglądu teatry tańca z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Białorusi dając im rzadką możliwość spotkania i konfrontacji dokonań artystycznych. Teatry porównują swoje doświadczenia, nawiązują znajomości, które mogą zaowocować ciekawymi projektami artystycznymi.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone