wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
luty 2007 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Takayuki Ishihara, Ośrodek Teatru Znak - warszaty butoh

[06.02.2007] Europejski Ośrodek Integracji Twórczej Teatru Znak w Gdańsku organizuje w dniach 17 - 21 lutego (z wyłączeniem 20 lutego) warsztaty tańca butoh z japońskim tancerzem i choreografem Takayuki Ishihara. Zajęcia odbywają się w godz. 17.00 - 21.00 (plus dodatkowa godzina medytacji dla chętnych). Miejsce: Ośrodek Teatru Znak w Gdańsku Stoczni, ul. Doki 1 (budynek 138 a, wejście bramą główną). Bilety: 130 zł ulgowy tylko dla studentów i 150 zł normalny (liczba osób ograniczona do 15, zapisy z zaliczką). Kontakt: tel. 0 501 21 88 60.

Takayuki Ishihara uczył się tańca butoh pod okiem nauczycieli: Masami Yurabe i Min Tanaki. Tworzy improwizowane spektakle w naturalnych i sztucznych przestrzeniach. Jego ostatnie prace: "Bez tytułu" (2003, Kyoto Art. Centre), "Etiudes for the body dancing 1 – 4" ( 2005/2006, Tokyo), "Lu lu lu la lu la lu la lu lu lu" ( 2006, Kyoto), "Pour mes vieux amis, en signe d'amour" /"Dla moich starych przyjaciół, na znak miłości"/ (2003, Art. Space Sa-Sa-Nami, Kyoto). W przygotowaniu: "Ao no Rasen", "La Spirale Blue" /"Niebieska Spirala"/. Ze swoimi spektaklami Takayuki Ishihara podróżuje po całym świecie, występuje również w roli instruktora grup warsztatowych.

Takayuki Ishihara mówi o butoh: "Taniec i praca z ciałem daje nam prawdziwe doświadczenie nierozłącznego obszaru ciała, umysłu, ducha. Dzięki butoh możemy poznać relację ciała i przestrzeni wokół. Taniec i śpiew to jedne z najlepszych sposobów zrozumienia natury, procesu natury".

"Butoh jest pewną koncepcją tańca, która znajduje, czy próbuje znaleźć odpowiedzi na pytania o źródło tańca? Co sprawia, że tańczysz? Skąd pochodzą twoje ruchy? Dlaczego ruszasz się w taki, a nie inny sposób? Jak odczuwasz, jak myślisz w tym momencie? I dlaczego? Czym taniec jest dla ciebie? Butoh to także rzeczywisty proces, związany z tymi pytaniami; i oczywiście taniec sam w sobie".

Takayuki Ishihara mówi o warsztacie: "Słuchaj uważnie, a znajdziesz coś, co możesz znaleźć tylko w tym momencie. Poczuj głębiej, ze spokojem umysłu. Spójrz, bez żadnej myśli. Spróbuj dotknąć najdelikatniej jak potrafisz. To ciało-tu-teraz i całe otoczenie... Znowu odnajdziesz siebie samego, odnajdziesz i jasność, i ciemność, i ciepło, i zimno, różnorodność dźwięków, smaków, zapachów i... przeszłość i przyszłość, wspomnienia i oczekiwania. Czym jest natura? Jaka jest natura? Jaka jest twoja natura? To w tobie, to poza tobą. - Czy kiedykolwiek znajdziesz granice między nimi? Najpierw po prostu poczuj. I stań się znów świadomy siebie tu-teraz. Otwórz się do wewnątrz i na zewnątrz, przyjmij spotkania, otwórz się na nie, rozpocznij dialog. Czuj i łącz się, a taniec pojawi się sam, z natury. Będziemy pracowali nad głosem, muzyką, ciałem, ruchem, kontaktem z innymi, tańcem butoh".


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone