wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
luty 2007 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Szkoła Tańca Współczesnego SEAD, Milan Kozanek, audycja

[08.02.2007] 10 marca o godz. 14.00 w Warszawie odbędzie się audycja do Szkoły Tańca Współczesnego SEAD w Salzburgu w Austrii. Audycja rozpocznie także cykl sześciu spotkań z Milanem Kozankiem. Będą to warsztaty z techniki tańca współczesnego trwające od 10 do 15 marca w godzinach 18.00 - 20.00 (zapisy do 3 marca). Na zajęcia zapraszane są osoby tańczące na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym. W karnecie warsztaty kosztują 120 zł, a koszt jednych zajęć to 25 zł. Kontakt: Weronika Pelczyńska, tel. 0 608 22 17 38.

Milan Kozánek ukończył the Department of Dance Creation of the Academy of Performing Arts w Bratysławie. Później tańczył w słowackiej grupie, pracował również zagranicą - np. w Szwajcarii (chor. Roberto Galvan) czy Austrii (chor. Willi Dorner). Współpracował przy tworzeniu projektu u boku Zuzan Hájková, pochodzącej ze Słowacji, owoce tej pracy zostały zaprezenotwane w Operze Narodowej w Banská Bystrica. Od 1993 roku zaczął pracować indywidualnie, w 1995 r. nagrodzono go w konkursie choreograficznym Bratislava '95. W 1996 r. utworzył (współpracując z Zuzaną Hájková) Kozankovagrupe "Artyci Dance". Jako nauczyciel koncentruje się głównie na kontakt improwizacji i na technikach tańca z partnerem. Regularnie uczęszcza na kursy Billa Younga, A. Harwooda, I. Wolfe, D. Zambrano. Od 1995 roku studiował techniki ruchu Axis Sylabus, wynalezione przez choreografa i pedagoga Freya Fausta. Od 1999 roku Kozanek pracował intensywnie jako tancerz w Zurichu (Szwajcaria), w grupie Denise'a Lamparta, Molteni of Philippe Egli'a oraz w Narodowej Operze w Zurichu. Od 1999 roku uczy tańca w Polskim Teatrze Tańca, od 2001 roku w Pradze. W sezonach 2000-2001 oraz 2002-2003 współpracował jako choreograf w Studiu Tańca w Banská Bystrica, gdzie zrealizował "The Game with the Time" i "Aina for the five singles".

Informacje o audycji:

Termin i miejsce: 10 marca 2007 r., godz. 14.00, Al. Niepodległości 141, Warszawa
SEAD umożliwia
- czteroletni profersjonalny program tańca współczesnego (Artists in Process)
- eliminacje na pierwszy i drugi rok
- program międzynarodowej wymiany choreograficznej (I.C.E.)
- roczną choreografię dla dyplomowanych tancerzy
- profesjonalne taneczne wykształcenie, które przygotowuje młodych tancerzy do profesjonalnej kariery jako choreografa lub tancerza współczesnego.

SEAD - Studenci SEAD tworzą i przedstawiają swoje własne choreografie oraz biorą udział w projektach zagranicznych choreografów, zaproszonych do szkoły. Studentom rzuca się wyzwanie artystyczne dzięki, któremu uzyskują oni wiele doświadczeń podczas trzyletniego lub czteroletniego programu szkolnego. Czteroletni program tańca współczesnego (Artists in Process) oferowany jest młodym tancerzom, w celu pracy nad ich umiejętnościami z dziedziny: baletu, współczesnego, choreografii, kompozycji, improwizacji, analizy, tańca, muzyki, teatru, anatomii, pilates i yogi oraz przystosowania ich do innych technik i metod tańca, które otworzą ich na nową sztukę oraz na współpracę z wieloma choreografami z całego świata.

I.C.E. - program oferowany jest studentom, którzy posiadają już wykształcenie taneczne i mają marzenie ukończenia rocznego programu o kierunku choreografia. Studia obejmują teorie oraz praktykę. Studenci, którzy zakwalifikują się do tego programu zobowiązani są do brania udziału w zajęciach ostatniego roku z czteroletniego programu (Artists in Process). Głównym zadaniem studenta programu I.C.E to napisanie teoretycznej pracy badawczej oraz stworzenie choreografii, która zostanie pokazana w trakcie toku studiów.

Formularz zgłoszeniowy należy przesłać trzy tygodnie przed audycją.
koordynator polskiej audycji: Fundacja Rozwoju Tańca
koordynator: Weronika Pelczyńska, tel. 0 608 22 17 38


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone