wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
luty 2007 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Iwona Gilarska, Klub Żak - nowy blok zajęć

[09.02.2007] 21 lutego w ramach Alternatywnej Szkoły Teatralnej Klubu Żak w Gdańsku rozpocznie się blok zajęć z tańca współczesnego i improwizacji. Warsztaty prowadzi Iwona Gilarska.

Wykładowcami Alternatywnej Szkoły Teatralnej są twórcy należący do obszaru teatru alternatywnego - czyli realizującego własną drogę twórczą, poszukującego nowych form ekspresji i nie poddającego się powszechnym trendom. Działają na pograniczu tańca i teatru i reprezentują różnorodne kierunki i estetyki. W AST nauka odbywa się poprzez praktyczne odkrywanie rzemiosła tańca i teatru uzupełnione wykładami z historii teatru, prezentacjami video, dyskusjami z artystami. Każdy staż to okazja kształtowania siebie i swoich umiejętności pod opieką inspirujących wykładowców, to możliwość zdobycia nowych doświadczeń w technikach tańca i improwizacji tanecznej, pogłębienia świadomości ciała i obecności scenicznej. Podczas regularnej intensywnej pracy warsztatowej adepci szkoły będą mieli okazję nie tylko pogłębić swoje umiejętności praktyczne w dziedzinie teatru i tańca, ale także zaprezentować na scenie teatralnej Klubu Żak to, co stworzyli podczas stażu. Zajęcia praktyczne zakończą się prezentacją spektaklową na scenie teatralnej Klubu Żak.

Warsztaty Iwony Gilarskiej

blok zajęć z tańca współczesnego i improwizacji
od 21 lutego, środy, godz.17.00 - 19.00
21.02 - 28.02 karnety: 30 zł i 24 zł
7.03 - 14.03 - 28.03 karnety: 45 zł i 36 zł

Warsztat Iwony Gilarskiej oparty jest na technice tańca współczesnego, z wykorzystaniem elementów teatru fizycznego, improwizacji oraz kontakt improwizacji. Istotne znaczenie ma dynamika ruchu, naturalny i organiczny przepływ energii w pracy ciała z podłogą, impulsy, wynikające z tego przepływu i nadające ruchowi coraz to nowe znaczenia, ciężar ciała, technika contraction-release (napięcie-rozluźnienie) oraz badanie własnych możliwości poprzez eksplorację ruchu.

Iwona Gilarska - tancerz, choreograf i nauczyciel tańca, absolwentka AWF i 2-letniego Studium Tańca Współczesnego w Poznaniu, podstawowy kurs aktorski przy Akademii Filmowej w Londynie oraz dyplom zawodowego tancerza przyznawany przez ZASP, wykładowca techniki tańca współczesnego i improwizacji w Integracyjnym Klubie Artystycznym Winda oraz jazzu w Sopockiej Szkole Artystycznej. Prezentacje na scenach polskich (Gdańsk,Warszawa, Poznań, Kraków, Lublin, Łódź, Kalisz) oraz międzynarodowych (Czechy, Litwa, Holandia, Islandia, Japonia). Współpraca z teatrami: David Cassel Project, Teatr Okazjonalny, Kino Variatino, EPP Dancevision TV. Laureatka Stypendium UM Gdańska w roku 2003; nagroda publiczności oraz za najlepszą dramaturgię choreografii "W czerni i bieli" w jej reżyserii na Festiwalu Tańca Polemiqi, Warszawa 2005; wraz z Teatrem Okazjonalnym nominowana do nagrody "Artysta Roku 2005" za współchoreografię przedstawienia "Kwadrat. Wersja 6".


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone