wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
luty 2007 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Kalejdoskop - warsztaty, spektakle w Białymstoku

[12.02.2007] Młodzieżowy Dom Kultury oraz Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zapraszają na IV edycję prezentacji i otwartych warsztatów tanecznych "Kalejdoskop 2007", które odbędą się w dniach 2-4 marca w Białymstoku (Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, ul. św. Rocha 14).

Kalejdoskop jest cykliczną imprezą integrującą środowisko artystyczne poprzez wspólne działania w oparciu o różne dziedziny sztuki. Jego celem jest popularyzacja tańca poprzez prezentacje i otwarte warsztaty z zaproszonymi gośćmi. Każda edycja pozwala zaprezentować różne spektakle taneczne oraz integrować inne dziedziny sztuki. Wspólnym mianownikiem jest ruch i to, co można przez niego wyrazić. Posługując się różnymi środkami wyrazu chcemy znajdować różne płaszczyzny dla wielu działań artystycznych, a efekt zintegrowanej pracy warsztatowej ma stanowić kompromis pomiędzy różnymi dziedzinami sztuki.

Tym razem zaproszenie do prowadzenia warsztatów przyjęli: Jacek Owczarek- (warsztat z kontakt improwizacji), Grzegorz Pańtak (modern jazz underground) oraz Krzysztof Mazur (hip hop & house). Oprócz warsztatów uczestnicy będą mogli wziąć udział w pracy nad projektem z wybranym instruktorem. Efekt tego działania będzie można zobaczyć na zakończenie warsztatów. Podczas pracy nad projektem tancerzom towarzyszyć będą muzycy oraz uczestnicy warsztatu plastycznego "Studium Ruchu" pod kierownictwem Bogdana Marszeniuka. Wieczorami zobaczymy spektakle taneczne: Anny Wytych-Wierzgacz i Jacka Owczarka, Anny Piotrowskiej, Marty Zawadzkiej, Agnieszki i Macieja Śnieżyńskich, Ełckiego Teatru Tańca, Grupy Przejściowej oraz GTW Jazz Dance.

Kontakt: Młodzieżowy Dom Kultury - Dział Organizacji Imprez, ul. Warszawska 79a, tel. (0-85) 732 79 49.

Kalejdoskop - program prezentacji:

2 marca, godz. 20.15
Marta Zawadzka
Anna Wytych-Wierzgacz i Jacek Owczarek
Grupa Przejściowa
GTW Jazz Dance

3 marca, godz. 19.30
Anna Piotrowska
Agnieszka i Maciej Śnieżyńscy
Ełcki Teatr Tańca

4 marca, godz. 19.00
Prezentacje prac warsztatych pod kierownictwem
Jacka Owczarka, Grzegorza Pańtaka, Krzysztofa Mazura z Djami i muzykami na żywo.

Kalejdoskop - program warsztatów:

Jacek Owczarek - kontakt improwizacja
2 marca: godz. 15.00 - 16.30
3 marca: godz. 12.10 - 14.40
4 marca: godz. 12.10 - 14.40

Grzegorz Pańtak - modern jazz underground
2 marca: godz. 16.35 - 18.05
3 marca: godz. 10.35 - 12.05
4 marca: godz. 10.35 - 12.05

Krzysztof Mazur - hip-hop & house
2 marca: godz. 18.10 - 19.40
3 marca: godz. 9.00 - 10.30
4 marca: godz. 9.00 - 10.30

Praca nad projektem - grafik

Jacek Owczarek
3 marca: godz. 15.30 - 18.00
4 marca: godz. 15.30 - 18.30

Grzegorz Pańtak
3 marca: godz. 15.30 - 18.00
4 marca: godz. 15.30 - 18.30

Krzysztof Mazur
3 marca: godz. 15.30 - 18.00
4 marca: godz. 15.30 - 18.30

Informacje o stylach i prowadzących:

Modern jazz underground - styl tańca kondensujący różne style modern dance: tańca jazzowego, tańców Bliskiego Wschodu oraz elementy sztuk walki. Charakteryzuje go bardzo dynamiczny ruch. Styl ten eliminuje do maksimum preparację tworząc zaskakujące, niespodziewane dla widza rozwiązania i dużą dynamikę ruchową oraz powoduje uzyskanie efektu naprzemian braku i pojawiania się bezwładności, co w konsekwencji przypomina poruszanie postaci obserwowane w filmowych efektach specjalnych czy grach komputerowych.

Grzegorz Pańtak - tancerz-solista Kieleckiego Teatru Tańca, pedagog tańca jazzowego, choreograf. Współzałożyciel i wicedyrektor Kieleckiego Teatru Tańca. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Systematycznie od dziewięciu lat pobiera lekcje w dwóch paryskich szkołach tańca: Le Centre International Danse Jazz i Studio Harmonic. Wykładowca na Instruktorskich Kursach Kwalifikacyjnych w Kielcach, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsku oraz ogólnopolskich warsztatach tanecznych organizowanych przez Kielecki Teatr Tańca i Polski Teatr Tańca - Balet Poznański, Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. W swoich lekcjach proponuje ćwiczenia o dużej dynamice, wykorzystujących maksymalną ekspresję tancerza. Choreografie lekcyjne i sceniczne są często połączeniem tradycyjnie rozumianego tańca jazzowego i stylu underground Thierrego Vergera. Tańczył partie solowe w spektaklach: Elżbiety Szlufik - Pańtak, Piotra Galińskiego, Thierry'ego Vergera.

Kontakt improwizacja - forma tańca opierająca się na utrzymywaniu punktu kontaktu dwóch ciał i dzielenie ciężaru w trakcie ruchu. Tancerze w kontakt improwizacji skupiają się na fizycznych odczuciach dotyku, wsparcia, utrzymywania i tracenia balansu, przeciwwagi i upadania w relacji z innymi ludźmi. Kreują w ten sposób dialog w ruchu. Kontakt improwizacja wywodzi się z kilku dziedzin: tańca współczesnego, sportu, sztuk walki i intymnej, osobistej interakcji. Podstawy tej formy tańca tkwią w fizycznym pojęciu wewnętrznego odczuwania wagi i dotyku oraz w budowaniu zaufania i rozwijaniu umiejętności komunikacji między partnerami.

Jacek Owczarek - od roku 1994 tancerz Teatru Tańca Alter, uzyskał tytuł magistra na wydziale pedagogiki Uniwersytetu Poznańskiego (praca dyplomowa poświęcona kontakt improwizacji), nauczyciel tańca w Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu oraz na warsztatach i kursach instruktorskich w całym kraju; twórca odbywającego się w Łodzi festiwalu Kino Tańca; uzyskał dyplom tancerza zawodowego, przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich oficjalnie honorowany przez Ministra Kultury.

Hip-hop & house - styl tańca wykreowano w Nowym Jorku w latach 90 XX wieku. W tej technice widoczne są elementy tańca jazzowego a przede wszystkim afro. Tancerz poprzez swe ciało wyraża charakterystyczny dla muzyki house puls, a specyficzna technika stóp sprawia wrażenie jakby unosił się on nad ziemią.

Krzysztof Mazur - szkolił się w technikach jazz, jazz-funk, hip-hop, popping, locking i house w wielu renomowanych ośrodkach, tak w kraju, jak i za granicą m.in. w USA (nowojorskich szkołach "Broadway Dance Center" i "Steps"), Szwajcarii (konferencje STYLE IS KING organizowane w szkole "dap2000") czy Holandii. (Esteca Noya Dance Academy w Amsterdamie). Instruktor wielu warsztatów i szkoleń funky-jazz, hip-hop i house organizowanych w kraju, m.in. Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego w Bytomiu i Szkoły Tańca i Baletu "Fouette" w Poznaniu. Indywidualny Mistrz Polski (1996) w tańcu dyskotekowym, laureat wielu turniejów i przeglądów. Wieloletni tancerz wrocławskich zespołów "STEP", "MAKE", Wrocławskiego Studia Tańca Współczesnego. Uczeń Małgorzaty Gietler i Alassana Wata. Sędzia Polskiej Federacji Tańca. Pomysłodawca i organizator "Warsztatów Tańca Ulicznego". Autor choreografii laureatów szeregu turniejów i przeglądów dolnośląskich i ogólnopolskich.

Koszt warsztatów:

Pojedynczy kurs obejmuje trzy półtoragodzinne spotkania (piątek, sobota, niedziela) z jednym wybranym nauczycielem. Każdy uczestnik wybierając 1, 2 lub 3 warsztaty ma prawo brać udział w jednym wybranym przez siebie projekcie. Np. zapisując się wyłącznie do grupy z tańca hip hop, masz prawo wziąć udział w projekcie z hip hopu. Jeśli zapisujesz się na 2 lub 3 warsztaty, wybierasz jeden spośród 2 lub 3 projektów. Do 15 lutego 2007 r. cena za udział w warsztatach jest mniejsza. Jest to data, do kiedy opłata za zajęcia powinna się znaleźć na koncie organizatora. Zajęcia z jednym instruktorem: 90 zł (10 godz) / 100 zł (10 godz), zajęcia z dwoma instruktorami: 150 zł (14,5 godz) / 160 zł (14,5 godz), zajęcia z trzema instruktorami: 180 zł (19 godz.) / 200 zł (19 godz.).


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone