wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
luty 2007 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


ŚTT w Krakowie

[22.02.2007] Laboratorium Choreograficzne Śląskiego Teatu Tańca wystawi w Krakowie spektakl "Przenikanie". Pokaz odbędzie się w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży (ul. Wietora 15) - 24 lutego o godz. 19.00. Bilety: 10, 15 zł. Tańczą: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Korina Kordowa, Aleksander Kopański.

"Od pierwszych minut przedstawienia, wszystko jest niezwykle intensywne. Od delikatnego ruchu ramion człowiek budzi się do życia, ale równocześnie z nim budzą się siły zła. Nieustanne napięcie i walka nie ustają aż do końca. Nawet w miłosnej relacji między kobietą i mężczyzną jest niepokój. Niewidzialne siły krepują duszę, ale i ciało. Tytułowa sukienka staje się sztywnym gorsetem, z którego trudno się uwolnić. (...)

W pamięci szczególnie pozostaje sekwencja tańca w tumanach kurzu przy dźwiękach tradycyjnego utworu japońskiego. (...) Nieskończona możliwość interpretacji jaką daje taniec, jest niezwykle cenna. Bez krępującego słowa, to, co między widzem a tancerzami pozostaje otwarte".
Aleksandra Czapla, "Gazeta Wyborcza"

"Sylwia Hefczyńska stworzyła widowisko bardziej zwarte (...) przez co "Omdlała sukienka" wydaje się precyzyjna i czytelna. Podobać może się zwłaszcza końcówka, w której tytułowa sukienka, wcześniej będąca częścią kostiumu, staje się rekwizytem. To równocześnie metafora przemian, jakim podlegamy wszyscy, zostawiając za sobą - jak kokony, z których już wyrośliśmy - role, jakie przestaliśmy grać, porzucone poglądy, wreszcie-miłości, które przeminęły. A my wrastamy już w inne role, nowe poglądy i uczucia. Cały spektakl zakończony został niezwykle plastyczną pointą, być może jedną z najpiękniejszych w dorobku Śląskiego Teatru Tańca".
Marcin Hałaś, "Życie Bytomskie"


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone