wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
marzec 2007 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Wieczór Tańca Współczesnego, Anna Iwaniuk, Marta Zawadzka, EST

[15.03.2007] Scena Tańca Współczesnego SCKM zaprasza na Wieczór Tańca Współczesnego 17 marca, godz. 19.00 w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży (ul. Wietora 15) w Krakowie. Bilety: 10 zł. Kontakt: tel. (0-12) 430 50 90.

"Sensor"
Anna Iwaniuk (Ełk)
reżyseria i choreografia: Anna Iwaniuk
muzyka: Adam Dondziło aka Edemski + klasyk dancingu
kostiumy: Teresa Waszkiewicz
produkcja: Ełckie Centrum Kultury i Mazurska Agencja Kultury

Ciało odczuwa - bez przerwy, regularnie wysyłając dowody swego jednorazowego bytu. Oddycha, napina się, słabnie. Chowa się i zasypia. Żywe, chore ze szczęścia, krwawi i dojrzewa. Kołysze się w swych lękach i domaga uwagi. Porywa się na wariactwa. Pulsuje. Czeka na cud. Oto mamy ciało i ono się nie porywa. Nie pulsuje. Nie ma zamiarów. Rejestruje obecność innych ciał - bez kontekstu i oczekiwań. W tym stanie płynie przez ciasną blueprzestrzeń i jak sensor w poszukiwaniu obcych impulsów, skanuje otoczenie. Chwilowe odczucie wprawia je w drżenie. W błogi rezonans.

Anna Iwaniuk - ur. 22 .08.1978, tancerka i choreograf, założycielka Sceny Ruchliwej. W latach 1997-2001 tancerka teatrów: Teatr Tańca Akro (Toruń), Teatr Tańca Alter (Kalisz), Joe Alter Dance Group (Warszawa). W latach 2002 - 2004 była nauczycielem tańca współczesnego i choreografem Sceny Adepta w ROK w Olecku. Pomysłodawca i uczestnik dwóch projektów z udziałem tancerzy z polskich teatrów tańca, a wyreżyserowanych przez Leszka Bzdyla - aktora, tancerza, nauczyciela, założyciela Teatru Dada von Bzdulow. Koordynator I Otwartych Warsztatów Capoeiry w Olecku. Gość Paprika Jam w Krakowie - projektu z udzialem polskich i węgierskich tancerzy. Twórca Mazurskiej Agencji Kultury.

"Introrsum" (wewnątrz, do środka, w środku)
Marta Zawadzka (Toruń)
choreografia i wykonanie: Marta Zawadzka
muzyka: The Third Eye Foundation
premiera: 14 czerwca 2006 r., Sopocka Scena Off de Bicz

Każdy człowiek ma swoje wewnętrzne ograniczenia. W bardziej lub mniej właściwy sobie sposób próbuje się z nich wydobyć, walczyć z nimi, buntować się przeciwko nim. Niezależnie od determinacji, od potrzeby - poszukujemy szczęścia. Poszukujemy go ciągle na zewnątrz, próbując zagłuszyć się wszystkim tym, co ze szczęściem niewiele ma wspólnego. Boimy się wejść w swoje wnętrze, bo możemy spotkać tam swoje ograniczenia. A tylko tam jest szczęście, którego szukamy, które możemy znaleźć. Boimy się wyciszenia, boimy się tego, co jest w nas, jesteśmy zagubieni...

Marta Zawadzka - jest absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu i Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego w dziedzinie tańca współczesnego przy Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Centrum Animacji Kultury), które ukończyła z wyróżnieniem. Pierwsze kroki jako tancerka i choreograf stawiała w Grupie Tańca Współczesnego Za kulisami w Toruniu, z którą stworzyła dwie choreografie. W 2004 roku za spektakl "Wycinanka" (z Kamilą Jankowską i Kamilą Jezierską) otrzymała pierwszą nagrodę "za kreowanie wiarygodniej rzeczywistości scenicznej" podczas XII Międzynarodowych Prezentacji Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu. Spektakl ten był prezentowany i nagradzany na wielu festiwalach w kraju i za granicą (m.in. w Warszawie, Bytomiu, Gdańsku, Bremie). Pracuje jako instruktor tańca w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu oraz jako wykładowca Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych przy teatrze Zaczarowany Świat w Toruniu. Prowadzi warsztaty z zakresu tańca współczesnego, plastyki ruchu. Jest stypendystką Prezydenta Miasta Torunia (otrzymała stypendium twórcze na pierwsze półrocze 2006 r., w ramach którego zrealizowała spektakl solowy "Introrsum").

"Improwizacja strukturalna"
Grupa Młodych Choreografów - Studio Tańca EST (Kraków)
Paulina Wysocka, Ewa Szubstarska


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone