wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
marzec 2007 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


XV Ogólnopolski Konkurs Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego - konferencja prasowa

[19.03.2007] Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Gdańsku i Państwowa Opera Bałtycka zapraszają na konferencję prasową, poświęconą XV Ogólnopolskiemu Konkursowi Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego. Konferencja odbędzie się 20 marca o godz. 13.00 w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej (Gdańsk-Wrzeszcz, al. Legionów 3) w sali C-D im. Janiny Jarzynówny-Sobczak.

Wezmą w niej udział: Bronisław Prądzyński, dyrektor Szkoły Baletowej, Sławomir Gidel, członek jury Konkursu, pedagog gdańskiej szkoły i szef baletu Opery Bałtyckiej, wybrani gdańscy uczestnicy konkursu oraz Jerzy Snakowski (p.o. zastępcy dyrektora Państwowej Opery Bałtyckiej). Z myślą o fotoreporterach odbędzie się także krótki pokaz uczestników konkursu, wytypowanych przez gdańską Szkołę Baletową. Będzie też możliwość połączenia telefonicznego z Kamilem Maćkowiakiem - wykonawcą monodramu "Niżyński", który otworzy tegoroczną edycję Konkursu.

Kamil Maćkowiak - absolwent Szkoły Baletowej w Gdańsku, Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Od 2000 współpracuje z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi. Zdobył wiele nagród teatralnych m.in. Nagrodę Promocyjną im. Kazimierza Krzanowskiego na 41 Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Małych Form Kontrapunkt w Szczecinie ("Niżyński"), Nagrodę Publiczności dla najlepszego aktora na 46 Kaliskich Spotkaniach Teatralnych ("Niżyński") czy Złotą Maskę za najlepszą kreację aktorską w sezonie 2005/2006 ("Niżyński"). Znany jest m.in. z ról w serialach "Oficerowie" i "Pensjonat pod Różą".

Konkurs odbywać się będzie w dniach 26-31 marca 2007 w Szkole Baletowej i w Operze Bałtyckiej. W ramach konkursu zostanie pokazany spektakl Teatru im Jaracza z Łodzi "Niżyńsk". Tradycyjnie Konkurs zakończy Gala Baletowa.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone