wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
marzec 2007 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Compagnie Drift, "Unkaputtbar" - pokaz

[23.03.2007] Compagnie Dritf (Szwajcaria) ze spektaklem "Unkaputtbar" ("Niezniszczalni") wystąpi 25 kwietnia o godz. 19.00 w Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu (ul. Żeromskiego 27). Ceny biletów: 20 i 25 zł. Kontakt: tel.(0-32) 281 82 53.

"Unkaputtbar"
Compagnie Drift
idea: Peter Schelling
reżyseria i dramaturgia: Béatrice Jaccard
choreografia i wykonanie: Massimo Bertinelli, Thomas Maucher, Philippe Olza, Ivan Wolfe
muzyka: Massimo Bertinelli and François Gendre
scenografia: Peter Schelling reżyseria świateł: François Gendre kostiumy: Daphné Ineichen
kierownictwo produkcji: Beatrice Rossi
ko-produkcja: Compagnie Drift i Espace Nuithonie, Villars-sur-Glâne
premiera: 26.10.2005, Espace Nuithonie

Spektakl taneczny z czterema mężczyznami stosującymi nieczyste zagrania podczas wspólnej podróży chybioną drogą. Zawsze, lub prawie zawsze, spadają na cztery łapy i nigdy się nie poddają.

Silne i przyjacielskie wzajemne towarzystwo z czasem zmienia się w nieprzyjemne przepychanki. Budują piramidy używając, niczym struktury idei, swoich przyjaciół jako budulca. Uwielbiają budować wysoko i stają się mistrzami katastrofy. Upadając zawsze ufają, że kiedyś nauczą się latać. Jednocześnie z ulgą odkrywają, że grawitacja nadal istnieje.

Świat w ich oczach jest tak pełny obłudy, że muszą użyć całej swej bystrości umysłu żeby w nim przeżyć. Nigdy nie są zupełnie pewni czy ich postrzeganie nie jest zmącone sztuczkami. Szukają zatem schronienia w wymyślaniu i konstruowaniu skomplikowanych reguł i zasad, w których rzeczywistość staje się dżunglopodobnym matriksem wtłoczonym w dziwaczne ramy.

Racjonalne problemy starają się rozwiązywać na absurdalne sposoby. Poklepują się po plecach, aby udowodnić sobie, że plecy wciąż istnieją. W taki sposób utrzymują kurs i postrzegają swój świat jako piękny, bo gdyby był brzydki ich życie byłoby nudne. W swoich najszczęśliwszych snach są alpinistami albo polarnikami, bezużytecznymi bohaterami odkrywającymi najciemniejsze jaskinie, najgłębsze oceany i pustynie śnieżne. Jednak niezależnie od tego, czy staną się nimi naprawdę, świat pozostanie niezmienny. Pomimo swych ekstremalnych wysiłków i zamarzniętych palców ostatnia wiadomość, którą pozostawią zewnętrznemu światu nie wzbudzi żadnego zainteresowania.

Może będąc na szczycie góry rozejrzą się za nowymi kontynentami. Zamiast angażować się w płonne poszukiwania znajdą swój własny niezmienny wewnętrzny byt. Będą cieszyć sie życiem i osiadać w swojej nowej rzeczywistości własnej produkcji.

Compagnie Drift (Szwajcaria) jest formacją opisującą w sposób subtelny i zabawny sposób absurdy dnia codziennego. Dyrektorzy artystyczni zespołu, Beatrice Jaccard i Peter Schelling pracują ze sobą od 1987 roku. W 1992 r. dołączył do nich Massimo Bertinelli, a w 1998 roku powstało Compagnie Drift. Zespół, którego siedzibą jest Zurych, stał się jednym z najważniejszych i najlepszych przedstawicieli szwajcarskiej sceny tanecznej. Do 2007 roku zaprezentował 600 spektakli w 21 krajach. Taniec współczesny w wykonaniu Compagnie Drift cechuje wrażenie głębokiego surrealizmu uzyskiwanego z niezwykłą łatwością. Każda prosta poza, każdy prosty gest, w stopniu nie mniejszym niż cały spektakl, jest podstawą dla stałego ruchu i instrumentem specyficznego i bardzo osobistego języka grupy.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone