wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
kwiecień 2007 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Leszek Bzdyl - Intensive Coaching Project

[07.04.2007] Towarzystwo Gimnastyczne zaprasza na Leszek Bzdyl - Intensive Coaching Project w dniach 27-29 kwietnia w Starym Browarze (Studio Słodownia +3) w Poznaniu. Leszek Bzdyl - Intensive Coaching Project odbywa się w ramach cyklu warsztatów z dziedziny tańca współczesnego, organizowanych wspólnie z Kulczyk Foundation od września 2006 roku. Wykładowcami warsztatów byli tancerze i choreografowie z Polski (m.in. Tomasz Wesołowski, Anna Krysiak, Anita Wach, Katarzyna Chmielewska, Krzysztof Sołek, Wojciech Mochniej) i z zagranicy (Palle Dyrvall, Michael Schumacher, Melissa Monteros, Juha Marsalo).

Tym razem zaproszenie do współpracy przyjął tancerz i choreograf, twórca Teatru Dada von Bzdülöw - Leszek Bzdyl. Podczas swojego pobytu w Poznaniu poprowadzi on trzydniowy intensywny warsztat (coaching projekt), w czasie którego tancerze będą pracowali nad szeroko rozumianą techniką taneczną (włączając analizę zasad kierujących ruchem i wpływ tego ruchu na ciało, logikę procesów zachodzących w ciele podczas pracy), a także będą próbowali pracować nad świadomym kierowaniem i kontrolowaniem ruchu.

Zajęcia:

27 kwietnia, godz. 17.00 - 21.00
28 i 29 kwietnia), godz. 11.00 - 15.00
(sala Studio Słodownia zostanie udostępniona uczestnikom
na rozgrzewkę godzinę przed rozpoczęciem zajęć).

Projekt przeznaczony jest dla zaawansowanych tancerzy, profesjonalistów i choreografów. Całkowity koszt coaching'u: 120 zł (podróże, zakwaterowanie, wyżywienie w gestii uczestników). Dla efektywności warsztatu i możliwie maksymalnego komfortu pracy z nauczycielem liczba miejsc na projekt została ograniczona - zgłoszenia/aplikacje zawierające list motywacyjny i artystyczne CV należy przesyłać na adres nataljad@wp.pl do 15 kwietnia. Ogłoszenie listy uczestników nastąpi 20 kwietnia.

Opis:

"Moje myślenie o tańcu współczesnym jest efektem indywidualnych doświadczeń i bogatej praktyki (ponad 100 projektów teatralnych i choreograficznych w latach 1987-2006, praca studyjna z zespołem Teatru Dada von Bzdülöw, wieloletnia działalność edukacyjna). Równie istotny, o ile nie podstawowy wpływ na określanie się mojego systemu ruchu i jego funkcji w przedstawieniu/choreografii wywarły spotkania i współpraca z takimi tancerzami, mimami i choreografami jak: Tatiana Baganova, Rip Parker, Melisa Monteros, Randall Scott, Avi Kaiser, Cornrlius Fisher Credo, Chris Aiken, Thomas Hauert.
Moja propozycja silnie zakorzeniona jest w tradycji teatralnej. Taniec jest dla mnie najpełniejszym i najbardziej skutecznym obecnie treningiem w przygotowaniu ciała aktora do podjęcia zadań scenicznych. W proponowanej przeze mnie technice ten sam impuls inicjuje taniec, jak i wszelkie formy pracy z głosem. Organiczność ruchu w tańcu nie tworzy barier pomiędzy dialogiem scenicznym a tworzeniem abstrakcyjnych form.

Prowadzę warsztat, który w dużej mierze skoncentrowany jest na skodyfikowanej lekcji tańca współczesnego. Jednakże istotnym elementem mojej propozycji jest również relaksacja i improwizacja (zarówno taneczna, jak i aktorska). W trakcie pracy skupiam się na takim przygotowaniu tancerza, aby jego świadomość ciała, świadomość rytmu i ekonomii tańca pozwalały mu efektywnie i swobodnie uczestniczyć w procesie twórczym (przedstawienie teatralne, choreografia).

Moja metoda pracy, czy też system, w ramach którego poruszam się i który proponuję to:
- konsekwentny balans pomiędzy napięciem i rozluźnieniem,
- integracja-koordynacja ruchu i oddychania,
- badanie anatomicznych zależności aparatu ruchu,
- świadome korzystanie z potencjału możliwości, jakimi dysponujemy w tańcu.
Nawiązywanie relacji tańczącego ciała z przestrzenią sceny, dialog z partnerem i wszystkie kolejne stadia uruchamiania zdarzenia teatralnego są już tylko efektem uruchamiania wcześniej wymienionych elementów systemu.

Leszek Bzdyl


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone