wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
kwiecień 2007 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Kalarippayattu, Gotipua - warsztaty we Wrocławiu

[07.04.2007] Instytut Grotowskiego we Wrocławiu organizuje w kwietniu i maju spotkania ze sztuką Kalarippayattu. Kontakt: Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Rynek-Ratusz 27, Wrocław, tel. (0-71) 344 53 20.

Program:

16 kwietnia

"Dzień kalarippayattu" w Instytucie Grotowskiego
godz. 16.00 - Kino Teatralne: Kalaripayat. Hinduska sztuka walki
godz. 17.00 - Spotkanie z Karoliną Szwed i Justyną Rodzińską na temat ich podroży do Indii połączone z pokazem zdjęć i filmów (opowieści m.in. o tańcu gotipua z Orissy oraz o sztukach walki z Manipuru i Kerali: thang-ta i kalarippayattu)
godz. 19.30 "Kalarippayattu - styl południowy" - Spotkanie warsztatowe prowadzone przez Justynę Rodzińską (obowiązują wcześniejsze zapisy)

Justyna Rodzińska - ur. 1983, wrocławianka, studentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na UJ w Krakowie. W latach 2004-2005 związana z Ośrodkiem Grotowskiego jako uczestniczka warsztatów teatralnych, wolontariuszka, tłumaczka. Obecnie zajmuje się organizacją warsztatów w Instytucie Grotowskiego. Uprawia południowy styl indyjskiej sztuki walki kalarippayattu pod kierunkiem Jayachandrana Naira.

25-29 kwietnia
1-5 maja

Dwie sesje warsztatowe "Kalarippayattu - styl południowy" prowadzone przez Jayachandrana Naira i Sankara Naira (obowiązują wcześniejsze zapisy) Sesje warsztatowe prowadzone przez Jayachandrana Naira i Sankara Naira obejmą trening technik stylu południowego, na które złoży się nauka sekwencji ruchowych, elementy pracy z długim kijem, ćwiczenia rozciągające.

Jayachandran Nair i Sankar Nair prowadzą Kerala School of Martial Arts (Keralska Szkoła Sztuk Walki) w Thiruvanathapuram (Indie). Są też członkami grupy teatralnej Milón Méla, której założyciel - Abani Biswas - współpracował z Jerzym Grotowskim w Teatrze Źródeł. Prowadzili sesje warsztatowe w Ośrodku Grotowskiego w kwietniu i maju 2006 roku.

Kalarippayattu - indyjska sztuka walki, obejmująca techniki walki wręcz, praktykę z użyciem broni oraz system leczniczy. Rozwijając elastyczność, zwinność i koordynację ciała, uczy pracy z energią i kształci postawę duchową.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone