wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
kwiecień 2007 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Reaktywacja Good Girl Killer

[19.04.2007] Najbliższe spektakle "Good Girl Killer" grane będą 19 maja, o godz. 19.00 w Klubie Żak w Gdańsku oraz 26 maja podczas "Cztery Dni" - Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w Pradze (Czechy).

Wznowienie spektaklu "Good Girl Killer" w 2007 roku spowodowane jest zaproszeniem na międzynarodowy Festiwal "Cztery Dni", który odbędzie się w maju w Pradze w Czechach. Spektakl w gdańskim klubie Żak poprzedzi wyjazd zespołu do Pragi i może być wyjątkową okazją zobaczenia GGK na scenie, na której miał tancerze tej formacji dawali premierę. Obecnie zespół pracuje nad nowym przedstawieniem, który widzowie będą mogli obejrzeć na jesieni 2007 roku.

Zespół założony został w 2005 roku z inicjatywy Zbigniewa "Zibiego" Bieńkowskiego i Magdy Jędry (wcześniej tworzących teatr multimedialny Plastiyque dod.) oraz Anny Steller (tancerki teatru Dada von Bzdulow) i muzyka Grzegorza Welizarowicza (Mordy, Chlupot Mózgu, Ikenga Drummers). Ich pierwszą wspólną realizacją sceniczną jest "Good Girl Killer", spektakl łączący taniec współczesny z muzyką graną na żywo i projekcjami wideo przygotowanymi przez gdańskiego grafika Jarosława "Maxa" Szwocha.

Wychodząc od tematu śmierci kasety magnetofonowej artyści odbywają podróż do zakamarków własnej i zbiorowej pamięci. Spektakl jest celowo niejednorodny. Prezentuje cykl obrazów i dźwięków, które w ironiczny i rozbrajający sposób odzwierciedlają tożsamość artystów.

Po premierze w marcu 2005 r. spektakl był prezentowany na polskich scenach i międzynarodowych festiwalach (m.in. Biennale Tańca Współczesnego w Poznaniu, body_mind w Warszawie, Heineken Open'er w Gdyni). W 2006 roku spektakl został nagrodzony nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone