wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
kwiecień 2007 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Jacek Ostaszewski, "Droga dźwięku - droga ciszy" - warsztaty

[22.04.2007] Warsztaty z Jackiem Ostaszewskim "Droga dźwięku - droga ciszy" odbędą się w Warszawie w dniach 28 kwietnia - 2 maja.

Trening z Jackiem Ostaszewskim jest równocześnie treningiem muzycznym, koordynacji ciała, umysłu, treningiem uwagi. Nie ma znaczenia doświadczenie muzyczne uczestników. Warsztaty przeznaczone są dla osób o różnym stopniu zaawansowania w muzyce. Koszt udziału w warsztatach wynosi 250 zł. Liczba uczestników: 10-15 osób. Nie podano dokładnego miejsca odbywania się warsztatów, prosimy się w tej sprawie kontaktować się bezpośrednio z organizatorem. Kontakt: tel. 0 602 48 63 62.

Program obejmuje ćwiczenia z rytmem i z interwałami. Zajęcia odbywają się w kręgu, w partnerstwie, z uwagą nakierowaną na wszystkich uczestników.

Zazwyczaj poczynając od regularnych rytmów dochodzi się do rytmów łamanych oraz do wykonywania na grupy, "na głosy" rytmów samb. Rytm zapamiętuje się przez zapamiętanie sekwencji sylab np. ka ta ka na, na na ka ta. Rozpoczynając od ćwiczenia znajdywania właściwych wysokości dźwięków dochodzi się do śpiewania melodii na głosy.

Jacek Ostaszewski - muzyk (kontrabasista i flecista) i kompozytor. Od 1962 grał na kontrabasie z zespołem Jazz Darings u boku tak znanych muzyków jak Tomasz Stańko i Adam Makowicz. Współpracował również z Krzysztofem Komedą. Był członkiem zespołu Marka Grechuty "Anawa". W 1970 założył legendarny zespół Osjan. Od lat 80. zajmuje się też komponowaniem muzyki teatralnej i filmowej.
Ojciec aktorki Mai Ostaszewskiej. Autor unikatowej, organicznej metody nauczania muzyki, integrującej ciało i umysł, od wielu lat prowadzi zajęcia w Krakowskiej PWST.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone