wolna strefa - serwis tańca [strona główna]free zone - dance service [home page]


© serwis tańca

działy serwisu tańca:

najnowsze wiadomości

recenzje serwisu tańca

wywiady serwisu tańca

teksty serwisu tańca

galeria fotografii tanecznej

forum dyskusyjne

promocja tańca współczesnego:

katalog tańca - katalog polskich teatrów tańca współczesnego

międzynarodowy dzień tańca - serwis informacyjny

impresariat tańca - organizacja spektakli tańca współczesnego

działalność wolnej strefy:

fabryka tańca - program patronatów prasowych i tanecznych produkcji teatralnych wolnej strefy

republika tańca - projekt prezentacyjny wolnej strefy

anex solo festival - festiwal solistów tańca współczesnego

strefa tańca - miesięcznik o tańcu współczesnym

dodatkowe informacje:

wolna strefa - podstawowe informacje o stowarzyszeniu i jego działalności

serwis tańca - wyniki oglądalności, możliwości promocyjne, reklama, historia, współpracownicy

kontakt z wolną strefą
kontakt z serwisem tańca

wolna strefa - serwis tańca: Witamy w pierwszym w Polsce serwisie tańca i centrum informacji o tańcu współczesnym. Nasza strona działa od 2000 roku i jest największym internetowym kompendium wiedzy o polskich teatrach tańca.

Szukamy współpracowników, recenzentów, dziennikarzy zajmujących się tańcem współczesnym. Recenzje, zapowiedzi, informacje prosimy przysyłać na adres: serwistanca@poczta.onet.pl

Obejmujemy ciekawe imprezy teatralne i związane z tańcem współczesnym patronatem prasowym, oferujemy reklamy w serwisie tańca, organizujemy spektakle teatrów tańca - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: wolnastrefa@poczta.onet.plwolna strefa - serwis tańca
archiwum wiadomości
kwiecień 2007 [pełna wersja informacji z serwisu tańca]


Śląski Teatr Tańca w Chinach

[23.04.2007] Śląski Teatr Tańca został zaproszony do udziału w IV Międzynarodowym Festiwalu Tańca Współczesnego Guangdong w Prowincji Kanton w Chinach, na którym wystąpi w okresie 2 - 8 maja. Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Guangdong jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych festiwali sztuki tanecznej w Azji, goszczącym corocznie najlepsze zespoły tańca współczesnego z całego świata. W bieżącej edycji festiwalu, Śląski Teatr Tańca będzie jedynym przedstawicielem Europy Środkowej.

Oprócz prapremiery spektaklu "Zobaczyć Świat w Ziarnku Piasku" w choreografii Jacka Łumińskiego, nawiązującego do poezji Jarosława Marka Rymkiewicza, w muzycznej oprawie Pawła Szymańskiego, Śląski Teatr Tańca pokaże spektakl "Die Kunst der Fuge" autorstwa holenderskiej choreografki - Hilke Diemer.

Wizyta w Chinach stanowić będzie początek współpracy pomiędzy Śląskim Teatrem Tańca, a Guangdong Xinghai Performing Arts Company, sztandarowym zespołem Prowincji Kanton. W okresie wrzesień 2007 - czerwiec 2008 ŚTT planuje realizację projektu artystycznego, rezultatem którego będzie wspólny spektakl, a jego prezentacja będzie miała miejsce zarówno w Azji (Chiny, Hongkong, Makao) i w Europie (Polska, Niemcy, Wielka Brytania, Austria i Hiszpania).

Jest to trzecia azjatycka podróż ŚTT. W 2004 roku teatr wystąpił dwukrotnie w Indiach w ramach festiwalu tańca w Delhi, Kalkucie oraz Jai Pur.

Zaproszenie do Chin "jest wynikiem nie tylko dostrzeżenia wysokiego poziomu artystycznego, jaki reprezentuje Śląski Teatr Tańca, ale również jego działalności pozaartystycznej. Śląski Teatr Tańca postrzegany jest w świecie jako wzorcowa instytucja, która nie tylko tworzy oryginalną polską szkołę tańca współczesnego, ale również w znakomity sposób propaguje kulturę Śląska, Polski i Europy Środkowej. Działania Teatru często stają się swoistą międzynarodową platformą lobbingu na rzecz kultury. Podróże artystyczne Śląskiego Teatru Tańca to nie tylko spektakle w choreografii Jacka Łumińskiego, ale również serie warsztatów, pokazów i wykładów dotyczących historii Polski po roku 1989, przekształceń politycznych, gospodarczych i społecznych, z którymi polski taniec współczesny jako forma sztuki demokratycznej, umożliwiającej swobodne wyrażanie ekspresji i interpretację świata, jest nierozerwalnie związany. Spektakle są często uzupełniane wykładami na temat źródeł teatru tańca w Polsce, wywodzących się bezpośrednio z teatru Grotowskiego i Kantora, dorobku choreograficznego Conrada Drzewieckiego oraz polskiego folkloru" napisał Śląski Teatr Tańca w informacji prasowej.

ŚTT podaje także, że ogromne zainteresowanie partnera chińskiego wzbudził temat roli i udziału instytucji kultury w transformacji regionów przemysłowych, owocem czego jest zaproszenie do wygłoszenia serii prelekcji/wykładów na ten temat. Tego typu prezentacje Śląski Teatr Tańca prowadził m.in.w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Portugalii, Rosji, Kanadzie i Izraelu.


PRAWA AUTORSKIE:
1. tekst: © opracowanie materiałów promocyjnych organizatora i /lub/ wykonawcy: serwis tańca
2. zdjęcia: © brak publikacji

1. kopiowanie i przetwarzanie tekstu opublikowanych powyżej informacji: dozwolone z podaniem źródła
Dalsze publikacje muszą posiadać adnotację: "źródło: wolna strefa - serwis tańca", lub "źródło: www.wolnastrefa.republika.pl".

2. kopiowanie zdjęć ilustrujących opublikowane powyżej informacje: zabronione

Prosimy nie łamać praw autorskich.

więcej o prawach autorskich --->>>


~~~~~   powrót do strony głównej serwisu tańca


główna     serwis tańca


odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego, katalog tańca

© wolf
wszystkie prawa zastrzeżone