fabryka tańca: produkcje teatralne i patronaty prasowe wolnej strefy


V Ogólnopolski Festiwal Tańca Współczesnego PolemiQi
patronat prasowy wolnej strefy (Warszawa, 2005)

Informacje o projektach artystycznych festiwalu

Dom Wojska Polskiego i Fundacja Rozwoju Tańca zapraszają na V Ogólnopolski Festiwal Tańca Współczesnego PolemiQi 2005. Mecenat sprawuje Miasto Stołeczne Warszawa, a patronami medialnymi są: Independent.pl, Teatr, The Warsaw Voice, Radio Aktywne i wolna strefa

Celem Festiwalu jest prezentacja polskich teatrów tańca (młodego pokolenia), dyskusja, wymiana doświadczeń i edukacja - doskonalenie warsztatu tanecznego, upowszechnianie sztuki tańca współczesnego.

Prezentację kilkunastu spektakli teatrów z całej Polski uzupełniać będą warsztaty z tańca współczesnego: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska (Śląski Teatr Tańca), Iwona Pasińska (Polski Teatr Tańca), warsztat: ruch, taniec i głos na scenie: Anka Jankowska (Theatregroup Trava - Berlin) i warsztat: teatr w tańcu - Ula Kijak (reżyser i choreograf).

Nowością w tej edycji festiwalu jest realizacja projektu PolemiQi_net, który prowadzony jest i dyskutowany na otwartym dla uczestniczących w projekcie choreografów i tancerzy forum internetowym. Koordynatorem projektu jest Anna Achimowicz. Efekty dyskusji na temat przewodni festiwalu "Oczywiste nieoczywiste..." będzie można zobaczyć na scenie, ostatniego dnia festiwalu, przed rozdaniem certyfikatów jakości. W projekcie biorą udział: Anna Achimowicz, Alex Jenkins, Lena Majewska, Weronika Pelczyńska, Renata Piotrowska, Katarzyna Strupiechowska, Ewa Szubstarska.

Oto fragmenty dyskusji na forum:
...Oczywistym jest, że każda praca jest projektem jest procesem, jednak nieoczywistym jest, że ów proces może być tkanką scenicznego wydarzenia.

...Mój proces tworzenia frazy jest na razie w głowie, w przyszłym tygodniu chcę nad nim zacząć pracować, że tak powiem "cieleśnie". Temat frazy: zaskoczenie (wyszedł z tematu "oczywiste-nieoczywiste"). Zaskoczenie w formie przekazu (część nieoczywista), historii bardzo oczywistej mówiącej o...oczywiście miłości ogólnie rzecz biorąc. Forma przekazu to połączenie elementów teatru, tańca, teatru formy-lalek (w tym przypadku formą będą moje części ciała, a dokładnie nogi). Oczywiście wszystkiego dosłownie odrobinka, tyle ile w ciągu 40 sekund można pokazać.

...Dla mnie OCZYWISTE jest to, że wszystko, co nas otacza jest NIEOCZYWISTE. Nawet rzeczy, czy sprawy, które na pozór mogą wydawać się oczywiste, nimi nie są. We wszystkim tkwi element zaskoczenia, coś, czego nigdy byśmy się nie spodziewali i co nas potrafi zaskoczyć. W każdym szczęściu tkwi smutek i w każdym smutku schowana jest nadzieja.

...Jeszcze nie jestem pewna, co do frazy, ale myślę o bardzo kobiecej sekwencji ruchów, oszczędnej, ale wymownej, która kończyłaby się uświadomieniem widza, że to, co widzi nie jest wcale oczywiste.

Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa zdjęć Marcina Morawickiego "PolemiQi 2004"

5 czerwca o godz. 12.15 - widzowie zobaczą przedstawienie "Dramat Baronostwa wg W. Gombrowicza" w reżyserii i wykonaniu Anny Piotrowskiej, Bartłomieja Ostapczuka i Miro Mirosławskiego.

Każdego wieczoru festiwalu, po godz. 22.00, organizatorzy zapraszają do Regeneracji - klubu festiwalowego (ul. Puławska 61) na tańce z tancerzami.© stronę tańca przygotowuje: wolna strefa
kontakt: wolnastrefa@poczta.onet.pl


główna     serwis tańca     powrót do: fabryka tańca     powrót do: V Ogólnopolski Festiwal Tańca Współczesnego PolemiQiodkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego

© wolf
wszystkie prawa zatrzeżone